РФ не дозволила пораненим морякам поїхати на лікування за кордон

Середа, 13 лютого 2019, 20:54

Слідство Федеральної служби безпеки РФ не дозволило трьом пораненим полоненим українським морякам поїхати в Україну або в іншу країну для обстеження і лікування.

Про це повідомив адвокат пораненого моряка Василя Сороки, Сергій Бадамшин у Facebook.

"Слідство ФСБ відмовило в задоволенні клопотання захисту поранених військовополонених Сороки, Артеменко і Ейдера про їхню видачу в Україну або ж в нейтральну країну для обстеження і лікування, або в цивільні медичні установи, оснащені відповідним обладнанням, в яких можливе надання належної і такої, яка відповідає стандартам надання медичної допомоги", - написав захисник.

Водночас він додав, що умова захисту не залишена без уваги.

"Зі слів слідчих "в даний час вирішується питання про обстеження поранених в цивільних медичних закладах міста Москви". Уповноважений з прав людини Тетяна Москалькова теж "сподівається, що дане питання буде вирішене позитивно", - зазначив Сергій Бадамшин.

Також адвокат нагадав, що слідство РФ всіляко уникає і повертає резолюцію ПАРЄ 2259 (2019) щодо полонених моряків під усіма надуманими приводами.

Він наголосив, що Росія зобов'язана виконати вимоги, які містяться в документі, в тому числі вимоги Женевських конвенцій.

Читайте також:

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Нагадаємо:

  • 7 лютого Московський міський суд відхилив скарги на продовження термінів арешту до 24 квітня чотирьом іншим морякам: Володимиру Терещенку, Сергію Попову, Богдану Головашу, Андрію Шевченку. Засідання також проходило у закритому режимі.
  • 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранилиобстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку.
  • Після атаки прикордонників РФ на українські військові катери і взяття в полон українських моряків російські "суди" в Криму заарештували 24 українських військових. Троє з них під час атаки росіян отримали поранення.
  • Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.
  • Під час допитів усі українські військові заявили слідчим ФСБ під протокол, що є військовополоненими.
  • 24 січня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій закликала Москву негайно звільнити українських військових і забезпечити їм медичну допомогу і необхідну юридичну та/або консульську допомогу відповідно до чинних положень міжнародного гуманітарного права – зокрема, Женевських конвенцій.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування