Журналісти пояснили, чому оприлюднили розслідування про Гладковського лише зараз

Вівторок, 26 лютого 2019, 20:40

Авторка Леся Іванова розповіла, що журналісти не мали на меті публікувати розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері "під вибори".

Про це журналістка розповіла в інтерв’ю Українській правді.

"Ми отримали величезний обсяг матеріалу. Його весь слід було банально прочитати. А потім перевірити, верифікувати. Чи відповідають дійсності викладені факти, чи відбувались описані закупівлі і так далі. Це величезний обсяг роботи", - зазначила вона.

Іванова наголосила, що журналісти повинні були витратити час на перевірку.

"Якщо це питання, чому ви опублікували це перед виборами, то у нас не було мети робити щось "під вибори". Ми просто мусили витратити час на перевірку. Ми ж не могли просто викотити сирий неперевірений матеріал", - пояснила вона.

Іванова розповіла, що матеріал був у вигляді архіву з масою різнорідних документів.

"Повідомлення з багатьох джерел різних учасників схеми. Це був дамп (резервна копія листування – УП) з різних месенджерів і поштових скриньок. Насправді, все підряд", - розповіла журналістка.

Вона додала, що не знає, хто його міг надіслати ці матеріали.

"Ми не знаємо. Це був просто анонімний лист з одноразової пошти. В ньому – тільки лінк на файлообмінник", - сказала журналістка.

Читайте також: Війна і бізнес. Як друзі Порошенка контролюють мільярдні замовлення Укроборонпрому. Частина 1

Війна і бізнес. Укроборонпром та його золотий менеджер. Частина 2

Нагадаємо: 

  • 25 лютого "Bihus.info" оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. В ньому фігурував син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський.
  • За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував десь у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. Держпідприємства переплачували за товар у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво "Укроборонпрому" знало про оборудки і давало на них згоду.
  • Гладковського називають близьким другом і партнером Порошенка.
  • 26 лютого представниця президента у парламенті Ірина Луценко заявила, що державний концерн "Укроборонпром" та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський будуть позиватися проти журналістів програми "Наші гроші".
  • Сам Гладковський закликав правоохоронні органи перевірити оприлюднені у журналістському розслідуванні проекту Bihus.Info дані про незаконні оборудки при закупівлях в армії. Та заявив про тимчасове припинення повноважень першого заступника секретаря РНБО.
  • Порошенко заявив, що вимагає у правоохоронних органів проведення термінової перевірки інформації, викладеної в розслідуванні журналістів.
  • В "Укроборонпромі" заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування журналістів про корупційні схеми за участі оточення президента Петра Порошенка і звинуватили у маніпуляції.
  • У виборчому штабі чинного президента Петра Порошенка назвали "стовідсотковою передвиборчою технологією" дані програми "Наші гроші" про закупівлі в армії.
  • 31 березня мають відбутися вибори президента.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: