"Православні тітушки": Представники УПЦ МП звозять людей, аби парафія не перейшла до ПЦУ

Субота, 2 березня 2019, 22:58

У Рівненській області представники УПЦ МП звозять людей у с. Нова Мощаниця Здолбунівського району з кількох районів Рівненщини, аби відстояти парафію, яка вирішила перейти до ПЦУ.

Про це у Facebook повідомив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, пише "Укрінформ". 

"Дуже гаряче зараз у Новій Мощаниці. Сьогодні місцева релігійна громада виконала рішення своїх парафіяльних зборів, відправила першу службу в своїй церкві українською і закрила храм. Після чого в село почали з'їжджатися батюшки і прихильники МП з Корця, Дерманя, Мізоча, Здолбунова, Городка... Місцева громада готова стояти до кінця, з хвилини на хвилину очікуючи можливого штурму "зальотних" гостей, серед яких немає жодного місцевого", - зазначив Кондрачук.

Він додав, посилаючись на вірян - прихильників МП, що у Новій Мощаниці дуже "жирна" парафія, адже тут могила мандрівного проповідника Леонтія Грицана (старця Леонтія) і віддавати це село вони "без бою" не будуть.

Читайте також: 

Автокефалія Православної Церкви України: як це було

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники Російської православної церкви (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять у ПЦУ.
  • 5 січня 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.
  • Епіфаниій закликав архієреїв та вірян приєднатися до новоствореної церкви.
  • Об’єднана церква налічує близько 7 тисяч парафій
  • Станом на кінець лютого зафіксовано близько 340 переходів парафій з УПЦ МП до ПЦУ.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування