Генсек НАТО: Якщо стримувати ворогів не вдається, з ними треба боротися

Четвер, 4 квітня 2019, 08:53

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ виступає за збільшення оборонного бюджету НАТО.

Про це він сказав під час свого виступу в Конгресі США з нагоди 70-річчя альянсу 3 квітня, передає "Радіо Свобода"

"Щоб залишатися сильним, НАТО має бути справедливим альянсом. В ідеальному світі нам не потрібно було б витрачати гроші на оборону. Але ми не живемо в ідеальному світі", – сказав генсек НАТО.

"Свобода має ворогів, і їх потрібно стримувати. І якщо стримування не вдається, з ними потрібно боротися. Гітлера не можна було зупинити мирним протестом. Сталін не міг бути стриманий словами. "Ісламська держава" не могла бути переможена діалогом", – заявив він..

Однією з проблем НАТО в своєму виступі Столтенберґ назвав розрив Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності між Росією і США.

Генеральний секретар знову закликав Москву повернутися до дотримання угоди. Столтенберґ нагадав, що НАТО не буде розгортати ракети наземного базування в Європі у відповідь на вихід Росії з договору.

"Ми не хочемо нової Холодної війни", – наголосив очільник НАТО.

Минає 70 років з моменту створення Організації Північноатлантичного договору (НАТО), коли 12 країн погодилися виступити на захист один одного в разі нападу на будь-яку з них.

Президент США Дональд Трамп пригрозив виходом Сполучених Штатів з НАТО в разі, якщо інші члени союзу не збільшать розмір платежів на оборону.

Передбачається, що тепер союзники будуть витрачати на оборону 2% від ВВП своїх країн. На це вже погодилися США, Велика Британія, Польща, країни Балтії, Греція і Румунія.powered by lun.ua