Бойовики не пустили координатора ОБСЄ до українських полонених у Луганську

Субота, 6 квітня 2019, 20:27

Бойовики ОРЛО не надали дозволу координатору ОБСЄ Тоні Фрішу на зустріч із незаконно утримуваними заручниками, які перебувають у тюрмі окупованого Луганська. 

Про це 6 квітня повідомила перший віце-спікер Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook. 

За її словами, Україна наполягала на зустрічі Фріша із заручниками Дєєвим, Іванчуком та Орищуком, однак окупанти відмовили, дозволивши відвідати тільки трьох інших незаконно утримуваних в'язнів. 

"До цих заручників жодного разу, попри вимоги української сторони, протягом кількох років не допускали нікого - ні МКЧХ, ні ОБСЄ. У нас є всі підстави для серйозного занепокоєння цим фактом і повною ізоляцією українських військових, незаконно утримуваних окупантами", - підкреслила Геращенко. 

Вона додала, що світ і ОБСЄ "на жаль, підігрують цим грубим порушенням прав людини з боку РФ, не надаючи відповідної оцінки і реакції". 

Геращенко повідомила, що через недопуск до заручників представника ОБСЄ буде направлено лист до МЗС України і представника ОБСЄ у ТКГ Мартіна Сайдіка , в якому висловлено протест недопуском до українських заручників і тим, що посол Тоні Фріш дозволив собі в окупованому Донецьку стати учасником зйомок антиукраїнського пропагандистського відео проросійськими сепаратистами і РФ.

"Це потребує окремої реакції з боку українського МЗС. .... Звернулася з проханням до президента Петра Порошенка, щоб тема звільнення заручників піднімалася під час зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель 12 квітня", - додала віце-спікер ВР. 

Нагадаємо, 

  • Раніше 6 квітня Геращенко повідомила, що координатор ОБСЄ у гуманітарній групі ТКГ посол Тоні Фріш зустрівся в окупованому Донецьку з чотирма українськими заручниками-військовими та двома цивільними, замість 10 заручників, на відвіданні яких наполягала українська сторона. 

Українська правда


powered by lun.ua