Путін у поїзді збирається проїхатися по Кримському мосту

Понеділок, 23 грудня 2019, 12:19

Президент Росії Володимир Путін збирається проїхатися на потязі по так званому Кримському мосту під час церемонії відкриття залізничного руху.

Джерело: прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, російське видання ТАСС

Пряма мова Пєскова: "Президент починає робочий тиждень на Кримському мосту, він візьме участь в церемонії відкриття залізничного руху через Кримський міст. Нарешті цей найбільший будівельний об'єкт буде завершено. Це найдовший в Росії і Європі міст - 19 км, який почали будувати в лютому 2016 року".

Деталі: за його словами, Путін в поїзді проїде з анексованого Криму в сторону Краснодарського краю по Кримському мосту.

Під час поїздки Путін поспілкується з робітниками, які будували міст, який з'єднує РФ і окупований український півострів.

Також президент РФ вислухає доповідь міністра транспорту Євгена Дітріха, після чого "буде відкрито постійне залізничне сполучення".

Згодом Путін запустив рух по мосту: залізницею через Кримський міст він відправився на рейковому автобусі з окупованої Керчі в Тамань. 

 
фото ТАСС

Що передувало: У пресслужбі Кремля заявили, що президент РФ Володимир Путін 23 грудня відвідає анексований Крим для участі у заходах, присвячених відкриттю залізничного руху Кримським мостом.

Нагадаємо:

  • Будівництво "Кримського моста" велося з 2015 року. У травні 2018 року в окупованому Криму офіційно відкрили автомобільну частину моста, запустити рух поїздів мостом РФ планувала у 2019 році.
  • Будівництво велося з порушеннями міжнародного права, оскільки Україна не давала такого дозволу.
  • Будувати керченський міст допомагали сім компаній з ЄС.
  • У липні 2018 року ЄС запровадив санкції щодо шести компаній, які брали участь у будівництві Керченського моста.
  • У прокуратурі АР Крим заявили, що будівництво Керченського моста завдасть не менше 10 млрд грн збитків екосистемі Чорного і Азовського моря.
  • У зв'язку з будівництвом Україна готувала позов до РФ за збитки портів через Керченського моста.
  • У Мінінфраструктури України готували список санкцій для всіх компаній, що працюють на об'єктах будівництва моста.powered by lun.ua