Негода знову загрожує заходу України: грози, шквали, град

Четвер, 2 липня 2020, 15:31

Державна служба з надзвичайних ситуацій попереджає про грози на півдні та швали з гардом на Західній Україні.

Джерело: ДСНС

Дослівно: "За даними Укргідрометцентру, 2 липня вночі в Приазов'ї та Криму грози, вдень у західних областях грози, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с (I рівень небезпечності, жовтий)".

Деталі: 3 липня у західних областях також очікуються грози, в окремих районах град та шквали 15-20 м/с.

На Закарпатті і в Карпатах, вдень також і на Прикарпатті значні дощі (I рівень небезпечності, жовтий).

ДСНС також попереджає про підвищення рівня води в річках.

Так 2-3 липня очікується проходження максимального рівня паводкової хвилі на р.Дністер біля с.Маяки в межах 160-170 см над нулем поста, в наслідок цього можливе затоплення траси Одеса-Рені, городів та сільськогосподарських угідь в с.Яськи, м.Біляївка (Одеська область) .

У зв'язку з дощами 2 липня на рiчках басейну Прип'ятi очiкуються пiдйоми рiвнiв води на 0.1- 0.5 м над рiвнями на 08 год 29 червня.

Можливе досягнення вiдмiтки затоплення присадибних дiлянок в окремих прирiчкових населених пунктах р. Прип'ять у Ратнiвському районі та р. Вижiвка у Старовижiвському районі Волинської областi.

3-4 липня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) очiкуються пiдйоми рiвнiв води на 0,2 – 1,0 м над рiвнями 02 липня на 08 год. При значних дощах можливе формування мiсцевого та схилового стоку.

Читайте також: Західна Україна у воді. Чому вирубка лісів у Карпатах – не єдина причина затоплених будинків, пояснює еколог

Нагадаємо:

  • У червні 2020 року на заході України випала понаднормова кількість опадів.  Внаслідок повені є загиблі, підтоплено десятки тисяч житлових будинків, тільки на Прикарпатті зруйновано та пошкоджено понад 700 кілометрів доріг та майже двісті мостів, знищено понад 4 тисячі метрів берегоукріплення.
  • За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, затоплення на заході України у 2020 році перевищує масштаби стихійного лиха 2008 року.
  • Через повені на Західній Україні СБУ завела справу за статтею "Екоцид".

Українська правда


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!