В офісі Венедіктової розповіли про труднощі розслідування авіатрощі літака МАУ над Іраном

Вівторок, 7 липня 2020, 16:14
В офісі Венедіктової розповіли про труднощі розслідування авіатрощі літака МАУ над Іраном

В Офісі генерального прокурора розповіли, що наразі фактично наосліп ведуть розслідування щодо обставин катастрофи літака "МАУ" над Тегераном - без доступу до місця злочину та свідків.

Джерело: заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов в інтерв’ю Укрінформу

Пряма мова: "Нині ми фактично ведемо розслідування за браку доступу до місця вчинення злочину та його наслідків, без доступу до свідків трагедії та навіть за мовчазної тиші щодо утворення міжнародної слідчої групи з боку Ірану. Тобто в таких самих умовах, як щодо окупованих територій Криму й Донбасу, за обмеженого доступу".

Деталі: За його словами, дані, що є у вільному доступі, свідчать про те, що ЗРК "ТОР" Іран міг отримати з РФ.

Наразі Україна очікує відповідей від Ірану на чотири запити про міжнародну правову допомогу, які надіслали ще в перші ж місяці після трагедії.

Також Мамедов розповів, що експертиза може дати відповіді щодо причин трагедії.

Пряма мова: "Це непростий і довготривалий процес, адже експертиза надзвичайно складна й водночас цікава. Вона полягає в тому, щоб деталізувати причини авіакатастрофи, з’ясувати обставини влучення ракети ТОР-М1 і, власне, її вплив на падіння літака.

Крім того, аналізується інформація про попередні рейси, які передували вильоту Боїнгу-737 з аеропорту Тегерана, а також останні вильоти літаків МАУ. Вивчаються дані з космічних апаратів, які могли зафіксувати обставини катастрофи".

Читати також: Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані. Все, що відомо

Жорстка посадка для президента Зеленського. Кілька іранських катастроф

Передісторія:

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування