Freedom House: пандемія COVID-19 посилила спад демократії у світі

Середа, 3 березня 2021, 11:16

Пандемія коронавірусу у 2020 році сприяла погіршенню рівня глобальної свободи, наразі у "вільних" країнах живе менше 20% населення світу, у "невільних" - 38%.

Джерело: звіт Freedom House 

Дослівно: "Звіт "Свобода у світі 2021" ознаменував 15-й рік поспіль падіння рівня глобальної свободи...

Станом на зараз, 54 країни є "Невільними", на їх частку припадає 38% населення світу, що є найвищим показником з моменту початку спаду рівня глобальної свободи у 2006 році".

Деталі: Крім того, пандемія COVID-19 посилила спад демократії.

 

Антидемократичні лідери в усьому світі використовували пандемію як прикриття, щоб послабити політичну опозицію і консолідувати владу.

Багато з тих, хто висловлював заперечення проти дій своїх урядів у зв'язку з пандемією, зіткнулися з переслідуванням або притягненням до кримінальної відповідальності.

Відзначається, що карантинні обмеження іноді були надмірними та часто супроводжувалися жорстокістю.

На цей час у "вільних" країнах проживає менш ніж 20% населення світу.

Так, зі 195 незалежних країн, проаналізованих у звіті, 73 - зіткнулись із сукупним зниженням показників і тільки 28 - домоглися поліпшень, що становить найбільший розрив за 15-річний період.

Рівень свободи в Україні знизився. У звіті йдеться про те, що реформаторська кампанія президента Володимира Зеленського застопорилася на тлі пандемії та політичної корупції, що вилилося в конституційну кризу.

Зокрема, у звіті згадується прізвище глави Конституційного суду Олександра Тупицького.

Зазначається, що у Криму та на Донбасі – територіях, які тимчасово не підконтрольні українському уряду – політичні права та громадянські свободи продовжили занепадати.

Українська правда