Охорону з екскерівника ГУР, який свідчив у справі "вагнерівців", не знімали – поліція

Четвер, 4 березня 2021, 14:08
gur.gov.ua

Національна поліція спростовує чутки про залишення без охорони колишнього керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василя Бурби.

Джерело: заява Національної поліції 

Дослівно: "Ця інформація не відповідає дійсності. Генерал-полковник Василь Бурба є особою, яка знаходиться під охороною, адже він виконував особливо важливі завдання для захисту незалежності та територіальної цілісності України. В тому числі на території, тимчасово окупованій ворогом. 

Спецпідрозділи поліції цілодобово охороняють Василя Бурбу та членів його сім'ї. Вони перебуватимуть під охороною до тих пір, поки існуватиме загроза їх життю та здоров'ю".

Цьому передувало: Минулого тижня журналіст Юрій Бутусов повідомив, що колишнього начальника військової розвідки Василя Бурбу, який дав свідчення про провал операції із захоплення російських терористів "Вагнера", виселили з дому й позбавили охорони.

Джерела журналіста стверджували, що такі дії стосовно Бурби пов'язані зі виходом першої частини розслідування Христо Грозєва про приватну воєнну компанію Вагнера і, зокрема, про провал спецоперації із захоплення російських терористів. 

Передісторія:

  • 24 липня 2020 року заступник голови Служби безпеки України Руслан Баранецький та тодішній начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба доповіли в Офісі президента про проведення фінальної стадії операції з затримання представників ПВК "Вагнер". Єрмак попросив відкласти спецоперацію через перемовини з помічником президента Росії Володимира Путіна про обмін полоненими. Операцію відклали на кілька днів.
  • 29 липня спецслужби Білорусі затримали у Мінську групу з 33 російських найманців. Офіс генпрокурора України просив Білорусь видати їх Києву, але Мінськ передав затриманих Росії.
  • 3 серпня Зеленський знову зібрав нараду. На ній Бурба заявив, що операція провалена через зраду. Бурба вимагав почати перевірку всіх, кому було відомо про операцію. Зокрема, він хотів, щоб на поліграфі перевірили його самого, голову Офісу президента Андрія Єрмака, його заступника з питань оборони Романа Машовця, першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка. 
  • Президент тоді жодних рішень про перевірку не ухвалив. Розслідування провалу не було розпочато.
  • 5 серпня Зеленський звільнив Бурбу і призначив нового начальника ГУР.powered by lun.ua