"Шевченко – наша суперзірка": Зеленський привітав Кобзаря, та переніс вручення премії

Вівторок, 9 березня 2021, 17:08

Вручення Шевченківської премії, лауреатів якої оголосили 9 березня, перенесли на травень.

Джерело: президент Володимир Зеленський у соцмережах

Пряма мова: "Цей рік – особливий для України. Ми відзначатимемо 25 років Конституції України, 30 років незалежності України, а ще – 60 років від дня заснування Шевченківської премії.

Ми ухвалили рішення, що цьогоріч її вручення відбудеться не в традиційні Шевченківські дні, а 20 травня 2021 року – у 60-ту річницю заснування премії. Подробиці – згодом".

Деталі: Президент нагадав, що наразі виповнюється 207 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка - великого поета, великого письменника, великого художника, великого українця.

Зеленський закликав "не просто пишатися своїм генієм, а й рухатися далі від того обсягу знань, який українці отримали на шкільних уроках, та відкривати для себе всю повноту його особистості, а не осереджуватися на "кліше хуторянського образу старенького дідуся в кожусі".

Пряма мова: "Шевченко – це запальна суміш енергії, духу, боротьби, драйву. Його творчість – це і класика, і мейнстрим одночасно. А його слова мотивують, надихають і гартують вже не одне покоління українців.

Шевченко – це наша суперзірка. Відомий на весь світ, але особливий для кожного з нас. Там, де Шевченко, – там Україна".

Що передувало: 9 березня 2021 року в італійській Флоренції відкрили пам’ятник Шевченку, а МЗС України повідомило, що Кобзарю належить світовий рекорд із найбільшої кількості встановлених пам'ятників культурному діячу.

Читайте також: Тарас Шевченко: чому він став поетом №1 в Україні та чи справді ми його знаємо

Українська правда


powered by lun.ua