Зеленський: Настав час пропозицій для України та Грузії щодо членства в НАТО

Четвер, 15 квітня 2021, 14:52
20.05.2019, president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі і висловив переконання, що Україна та Грузія мають отримати план дій щодо членства в НАТО та в Євросоюзі. 

Джерело: пресслужба президента і Twitter Володимира Зеленського

Пряма мова Зеленського: "Справді настав час конкретних пропозицій для України та Грузії щодо отримання ПДЧ в НАТО і плану вступу в Європейський Союз. Консолідація зусиль і солідарність надважливі сьогодні".

Деталі: Глава української держави обговорив зі співрозмовницею ескалацію безпекової ситуації на Донбасі, наголосивши на небезпечній тенденції до збільшення кількості порушень режиму припинення вогню та кількості загиблих.

Володимир Зеленський висловив подяку Грузії та особисто Саломе Зурабішвілі за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. 

Саломе Зурабішвілі наголосила, що Україна та Грузія мають історичне розуміння й підтримують одна одну в питанні миру. 

Президенти акцентували увагу на важливості діалогу та солідарності, обговорили практичні кроки України та Грузії в контексті подальшого поглиблення відносин з НАТО. 

Співрозмовники обмінялися думками щодо актуальної безпекової ситуації в регіоні Чорного моря, зокрема в контексті тимчасової незаконної окупації Кримського півострова.

Зеленський ознайомив Зурабішвіл з ініціативою "Кримська платформа", інавгураційний саміт якої відбудеться у серпні 2021 року в Києві. 

Він висловив сподівання на особисту участь із Саломе Зурабішвілі в цьому заході та активне залучення грузинських партнерів до змістового наповнення згаданої ініціативи.

Чому це важливо: Україна 7 років зазнає агресії з боку Росії, яка окупувала Крим та фактично контролює частину української території на сході – в Донецькій та Луганській областях. У березні Росія активізувала свої дії, які загрожують Україні, – і президент Володимир Зеленський порушує з партнерами питання про членство в НАТО. 

Грузія також не раз зазнавала агресії Росії і, як і Україна, претендує на членство в Північноатлантичному альянс, хоча обидві країни плану дій для членства ще не мають.

Росія протестує проти вступу України та Грузії в НАТО.

Передісторія: 

  • 30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак у Верховній Раді заявив, що Росія під виглядом підготовки до військових навчань "Запад 2021" стягує війська до кордону з Україною: у Брянську і Воронежську області РФ та до окупованого Криму.
  • 1 квітня українська розвідка відзвітувала, що Росія готує масштабні провокації й може ввести бойовиків вглиб України, а президент Володимир Зеленський провів таємну нараду щодо загострення на Донбасі та можливого нападу Росії. 
  • Європейське командування збройних сил США привело війська у бойову готовність найвищого рівня після того, як 26 березня окупанти на Донбасі вбили чотирьох українських військових, а Росія почала стягувати війська до кордону з Україною.
  • Посли країн-членів НАТО 1 квітня провели термінову зустріч у Брюсселі, щоб обговорити нещодавній сплеск насильства на Донбасі та накопичення російських військ біля українських кордонів. Північноатлантичний альянс застеріг Росію від ескалації ситуації в Україні, висловивши їй підтримку.
  • Україна порушила тему отримання плану дій щодо членства в НАТО. Представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що вступ України в НАТО приведе до "незворотних наслідків" для української державності та ескалації на Донбасі.powered by lun.ua