Міжнародні спостерігачі поставили Україні "зарах"

Понеділок, 8 лютого 2010, 16:50
 

Повторне голосування стало переконливим проявом демократичних виборів.

Про це йдеться в заяві Міжнародної місії за спостереженням за виборами, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Другий тур виборів президента України підтвердив оцінку першого туру - більшість зобов'язань у рамках ОБСЄ і Ради Європи були дотримані. Ці вибори узагальнили прогрес, досягнутий з 2004 року", - заявляє місія.

Аналізуючи роботу ЦВК, місія оцінила її як ефективну і "переважно неупереджену". "ЗМІ надали виборцям можливість зробити поінформований вибір", - зазначається в документі.

Разом з тим міжнародні спостерігачі стурбовані ростом тиску на судові органи в останні дні виборчої кампанії.

До складу Міжнародної місії за спостереженням за виборами входять парламентська асамблея ОБСЄ, ПА НАТО, депутати від Європарламенту, Бюро демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ, ПАРЄ.

У свою чергу Місія спостерігачів від міжпарламентської асамблеї СНД визнала вибори президента такими, що відбулися і в цілому відповідають демократичним нормам.

До складу місії МПА СНД входили 84 спостерігача з 8 держав СНД. За словами спостерігачів, їм були надані всі можливості, необхідні для повноцінного моніторингу.

Представники місії CIS-EMO відзначають значно меншу кількість порушень у ході другого туру виборів у порівнянні з першим.

Серед основних недоліків другого туру керівник місії Олексій Кочетков назвав погану якість реєстру виборців і випадки "сімейного голосування" на Західній Україні, "коли одна людина одержувала на руки бюлетені по чотирьох паспортах".

"Виявлені порушення не носять системний характер, це не ті порушення, що могли б вплинути на волевиявлення громадянам України. У цілому вибори були відкритими, чесними", - додав він.

Спостерігачі Міжнародного республіканського інституту також визнали, що другий тур виборів президента відповідав міжнародним стандартам, про що заявив голова делегації спостерігачів Девід Креймер.

За його словами, спостерігачі не помітили порушень, що були б організовані централізовано і могли вплинути на результати виборів.

Креймер пообіцяв, що МРІ оприлюднить остаточний повний звіт за результатами спостереження за другим туром протягом 30-40 днів.

До складу міжнародної делегації МРІ входили представники з Європи і США.