Від ЄС вимагають відповіді на авторитаризм Януковича

Четвер, 4 листопада 2010, 12:13

Президент Віктор Янукович "непереконливо" склав "тест на демократію", вважає директор представництва Фонду Аденауера в Україні Ніко Ланґе.

Про це йдеться в його коментарі для австрійського видання "Die Presse" з приводу місцевих виборів, повідомляє "Німецька хвиля".

Тому, за словами Ланґе, Україна дедалі більше стає "тестом для ЄС".

"В останні місяці багато політиків у Європейському Союзі дивились на Україну насамперед із сумішшю нерозуміння й нецікавості, неодноразово висловлюючи сподівання, що ті, кого в 2004-му обвинувачували у фальшуванні виборів, при владі в 2010-му набули демократичної зрілості. Обмеження демократичних свобод в останні місяці та місцеві вибори демонструють, однак, іншу картину", - заявив він.

"ЄС має негайно дати відповідь на те, яким чином він буде поводитися із сусідньою країною, з якою веде переговори про розширену асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі, але яка засвідчує авторитарні тенденції в своєму внутрішньополітичному розвитку", - переконаний Ланґе.

Водночас, швейцарська газета "Нойє Цюрхер Цайтунґ" з приводу місцевих виборів пише: "Для того, щоб добитися тріумфу також і на місцевому рівні, нова українська влада не шкодувала засобів. Особливо у Львові та Одесі в минулі тижні спостерігалось велике напруження. В обох цих великих містах попередні мери користуються великою популярністю, але не належать до Партії регіонів".

У свою чергу, німецька газета "Зюддойче Цайтунґ" зазначає, що місцеві вибори в Україні у неділю "підтвердили політичний розкол країни".

"В той час як у російськомовних регіонах на сході та півдні із великим відривом перемогла Партія регіонів, в багатьох районах західної України (...) вперше вийшло уперед націоналістичне угруповання "Свобода", - пише це видання.

А "Франкфуртер Рундшау" зазначає, що по всій Україні - за винятком великих західноукраїнських міст, де мало успіх Всеукраїнське об'єднання "Свобода", - "перемогу одержала урядова Партія регіонів, де заправляють східноукраїнські підприємці-олігархи".

"Із цим результатом та після перепризначень у Конституційному Суді Янукович тепер контролює фактично усі рівні політичного життя - через 5 років після його відсторонення "помаранчевою революцією", - пише "Франкфуртер Рундшау".