Журналісти перейшли дорогу владі кримського курорту

Вівторок, 30 серпня 2011, 14:09

Колектив редакції газети "Крым сегодня" з міста Саки заявляє про тиск з боку місцевих органів влади.

Про це йдеться в прес-релізі газети, повідомляє "Телекритика".

Зокрема, 26 серпня депутати Сакської міської ради на засіданні чергової сесії не пустили журналіста газети "Крым сегодня" на захід.

На підставі ухваленого депутатами рішення, співробітники приватної охоронної фірми не допустили журналіста до зали засідань.

"У місті Саки склалась ситуація жорсткої цензури і тотального тиску на незалежну газету "Крым сегодня"", - йдеться у прес-релізі.

Серед прикладів перешкоджання професійній діяльності колектив редакції згадує не тільки неодноразові видалення їхніх журналістів із залу засідань міської ради, а й відмову реєструвати інформаційні запити газети без пояснень причин відмови.

Окрім того, сакський міський голова був ініціатором зносу будівлі, в якій розміщувалася редакція видання. Незважаючи на прокурорський протест щодо цього, будівля редакції все ж було знесена.

Як зазначають у газеті, за результатами журналістських розслідувань і звернень до правоохоронних і контролюючих органів порушено 5 кримінальних справ, виявлені нестача бюджетних коштів на суму більш 1 млн. гривень, десятки інших фактів порушень вітчизняного законодавства у сфері розпорядження комунальною власністю, земельними ресурсами і бюджетними коштами.

Водночас секретар Сакської міської ради Сергій Гнатюк впевнений, що журналіста газети "Крым сегодня" не було допущено на засідання сесії міської ради через порушення ним порядку акредитації, встановленого регламентом міськради.

"Приміщення, в якому проходять засідання сесій, невелике, ледь вміщує всіх депутатів. Через це ми затвердили порядок акредитації. Журналіст газети "Крым сегодня" не повідомив заздалегідь про те, що хоче висвітлювати перебіг сесії. Тому його й не було допущено. Хоча на попередній сесії він був присутній", - сказав Сергій Гнатюк.

Видання нагадує, що ст. 26 Закону України "Про інформацію" твердить, що "відсутність акредитації не може бути підставою для  відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб'єкт владних повноважень".

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.