Регіонал хоче зупинити "жорстоку українізацію"

4 перегляди
Субота, 10 вересня 2011, 13:03

Представники нацменшин будуть вважати свою країну безпечною, якщо держава забезпечить їм вільне використання своєї рідної мови.

Таку думку висловив посол Росії в Україні Михайло Зурабов під час круглого столу в суботу в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Якщо держава робить все для того, щоб громадяни, які вважають конкретну мову своєю рідною, мали можливість говорити цією мовою та отримувати державні послуги цією мовою, вони завжди будуть сприймати країну, як безпечну і свою", - заявив посол.

У свою чергу, нардеп від Партії регіонів Вадим Колесніченко прокоментував відхилення парламентським комітетом з питань духовності і культури законопроекту про основи державної мовної політики (автори Колесніченко і Сергій Ківалов).

"Думка комітету з бездуховності і лукавства, звичайно, для Верховної Ради не є основною. Є, на жаль чи на щастя, позиція більшості", - сказав депутат.

Колесніченко також повідомив, що в новому законопроекті, зареєстрованому в серпні у Верховній Раді включили "практично всі рекомендації" Венеціанської комісії та ОБСЄ.

Також нардеп зазначив, що прийняття цього законопроекту дозволить "зупинити жорстоку українізацію і стабілізувати її", а також забезпечити толерантне ставлення до всіх мов всередині України.

Разом з тим, народний депутат від БЮТ-Б Володимир Яворівський вважає, що законопроект про статус регіональних мов - фактично закамуфльований старий законопроект про другу державну російську мову.

"Фактично, це закамуфльований старий законопроект. Які поправки зроблені? Мінімальні - там, де знято слово, і звичайно вони уникли цієї вже прямолінійності про те, що дві державні мови, але фактично все залишається на тому ж рівні", - заявив голова парламентського комітету з питань культури і духовності.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua