Gazeta Wyborcza: Янукович відкидає Європу

Четвер, 17 листопада 2011, 13:39

У Віктора Януковича інтереси власного бізнес-оточення превалюють над національними інтересами.

Про це у своїй статті "Київ відкидає Європу" у "Gazeta Wyborcza" пише відомий польський журналіст і режисер Марцін Войцеховський.

"Обравши репресії проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко замість підписання угоди про асоціацію з ЄС, президент України Віктор Янукович показав, що він є лояльнішим до свого бізнес-оточення, ніж до українських національних інтересів", - йдеться у публікації.

За словами автора, зустріч з польським і німецьким президентами у Вроцлаві була останньою можливістю натякнути Януковичу, "якщо той не зробить жест у справі Тимошенко, то втратить шанс на зближення з Європою".

За словами журналіста, під час зустрічі польський президент Броніслав Коморовський грав роль "доброго поліцейського", тоді як його німецький колега Крістіан Вульф був "злим поліцейським".

Однак Янукович, на відміну від попередніх зустрічей з представниками ЄС, відмовився задекларувати свою позицію щодо Тимошенко.

Натомість український президент знову заявив, що він не міг впливати на незалежний суд і на рішення парламентської більшості, яка у вівторок знову не змінила Кримінальний кодекс на користь колишнього прем'єр-міністра.

Саме тому європейські дипломати після зустрічі були не в доброму гуморі, - вважає журналіст.

На думку автора, після жорсткої резолюції конгресу Європейської народної партії, яка може бути ухвалена 7-9 грудня в Марселі, в України не буде шансів повернутися до "мирних переговорів" щодо інтеграції в ЄС.

"Мабуть, правляча в Києві команда вирішила, що Тимошенко має сидіти. Це означає не тільки ліквідацію опозиції напередодні парламентських виборів в 2012 році, але і під час президентських у 2015 році", - пише Войцеховський.

Українська правда

powered by lun.ua