Головатий обійшов Портнова з законом про прокуратуру

Понеділок, 26 березня 2012, 10:59

Венеціанська комісія розпочала вивчення законопроекту "Про прокуратуру", яким, зокрема, прокуратура позбавляється контролю за слідством, зменшується кількість прокурорів і знижується вплив президента на генпрокурора.

Висновок комісії з даного документу буде затверджений 15-16 червня, пише Комерсант-Україна.

Тим часом, за кілька днів до отримання Венеціанською комісією законопроекту "Про прокуратуру" стало відомо про конфлікт його автора Сергія Головатого з владою.

За словами Головатого, керівник головного управління АП з питань судоустрою Андрій Портнов домігся, щоб Національній комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права заборонили звертатися до Венеціанської комісії безпосередньо.

"Тому я придумав інший шлях, через моніторинговий комітет ПАРЄ. А оскільки я домовлявся про цю передачу, використовуючи свої особисті зв'язки, без офіційного звернення нацкомісії, порушень з мого боку немає", - вважає депутат.

Портнов підтвердив інформацію про заборону на звернення структури Головатого до ВК.

"Усі допоміжні органи при президенті зобов'язані погоджувати будь-які документи, які відправляються до міжнародних структур. Такі документи відправляються тільки за підписом глави адміністрації президента", - сказав він.

Законопроект нацкомісії напевно буде зареєстрований в парламенті, оскільки у Головатого є право законодавчої ініціативи.

У разі позитивного висновку ВК це дає йому перевагу перед "офіційним" проектом закону "Про прокуратуру", який розробляється в АП робочою групою під керівництвом Портнова. Даний документ, швидше за все, не буде вивчатися ВК до голосування в Раді.

Портнов стверджує, що на сьогоднішній день його законопроект ще не готовий.

"Тільки після прийняття Кримінально-процесуального кодексу та закону "Про адвокатуру" стане зрозуміло, який обсяг повноважень має бути у прокуратури. До цього проекту закону "Про прокуратуру" не буде", - заявив він.

А враховуючи, що закон про прокуратуру необхідно прийняти в стислі терміни після затвердження Кримінально-процесуального кодексу, у АП не буде часу для звернення до Венеціанської комісії, адже цей орган витрачає на розгляд документів до півроку.powered by lun.ua