Власенко: Тюремники пропонували Тимошенко лежати на підлозі

7 переглядів
Субота, 3 березня 2012, 15:43

Співробітники СБУ готували провокацію під час запланованої на 29 лютого зустрічі екс-прем’єра Юлії Тимошенко та першого заступника голови партії "Батьківщина" Олександра Турчинова.

Про це в коментарі УНІАН заявив захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко.

"Я переконаний у тому, що вони хотіли, припустимо, на зустрічі з Олександром Валентиновичем Турчиновим зробити провокацію", - сказав він.

Власенко зазначив, що Тимошенко заздалегідь написала заяву на короткострокове побачення з Турчиновим і отримала згоду на це побачення, заздалегідь поінформувала керівництво Качанівської колонії про те, що вона не зможе пересуватися, а тому просить проводити це побачення в слідчій кімнаті, там, де стоїть її тапчан і де вона лежить, коли проводять слідчі дії.

"Але коли приїхав Турчинов, вони сказали: "Якщо хочеш побачення, то повзи сама туди". Я знаю точно, що у дворі просто чатували оперативні камери СБУ, щоб зняти, що Тимошенко повзе на побачення з Турчиновим, щоб потім розказувати всім, що вона пересувається, коли їй треба", - сказав Власенко.

"Тимошенко ходити не може, і вона сказала, що готова проводити цю зустріч і в кімнаті для короткострокових побачень, але перенесіть мене туди, бо я ходити не можу і поставте мені там ортопедичне ліжко, таке, яке стоїть у слідчій кімнаті. На це їй сказали: "Болить спина, лежи на підлозі", - стверджує захисник Тимошенко.

Він підкреслив, що законодавство України не зобов’язує проводити короткострокові побачення виключно в кімнатах для короткострокових побачень.

Адвокат зазначив, що захист Тимошенко оскаржуватиме дії керівництва Качанівської колонії, яке не допустило Турчинова до зустрічі з екс-прем’єром.

"Ми можемо і будемо це оскаржувати. Я від імені Юлії Володимирівни підготував і вона подала скаргу на дії керівництва Качанівської колонії по недопуску Турчинова. Ми чекаємо відповіді. Якщо відповіді не буде, то ми, звичайно, будемо оскаржувати далі. Не виключаємо і звернення до суду із цього приводу, тому що це пряме порушення закону", - сказав Власенко.

Як повідомлялося, 29 лютого Турчинов не зміг у Качанівській виправній колонії зустрітися з Тимошенко.

За словами начальника Качанівської колонії Івана Первушкіна, у відповідності до Кримінально-виконавчого кодексу і правил внутрішнього розпорядку колонії, такі побачення можуть проводитися тільки у спеціально відведених приміщеннях для короткострокових побачень, у той час як Тимошенко вимагала провести зустрів у приміщенні, де вона в цей час утримується.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua