Діаспора й інтелігенція просять Тимошенко припинити голодування

Середа, 2 травня 2012, 14:21

Світовий конгрес українців закликає екс-прем'єра Юлію Тимошенко припинити голодування.

Про це йдеться у зверненні СКУ до лідера опозиції, повідомляє прес-служба партії "Батьківщина".

"Світовий конгрес українців глибоко схвильований Вашим станом здоров’я через голодування, яке Ви розпочали на знак протесту проти нинішніх подій в Україні та застосування до Вас грубої фізичної сили і побиття співробітниками конвою 20 квітня", - зазначається у документі.

"Сьогодні вже йде 13-й день Вашого голодування. У зв’язку зі станом Вашого здоров’я СКУ настійливо закликає Вас припинити голодування та більше не піддавати своє життя небезпеці", - йдеться у зверненні.

Разом з тим, члени Народного комітету захисту України також закликають Тимошенко не ризикувати своїм життям і припинити голодування.

"Ви, тендітна жінка, навіть за ґратами виявили нечувану силу волі та мужність, відданість національним і загальнолюдським ідеалам та цінностям. Ваші кати свого часу падали від курячих яєць, а Ви мужньо витримали удари трьох нелюдів, які навіки зганьбили себе, виконуючи злочинний наказ – б’ючи беззахисну, хвору, але героїчну жінку", - наголошують члени НКЗУ в листі до Тимошенко.

Водночас вони закликають екс-прем'єра "припинити голодування, оголошене на знак протесту проти катування та антигуманного ставлення".

"Ви є головним ворогом нинішнього злочинного режиму. Тому влада мріє про те, щоб фізично знищити Вас та інших представників об’єднаної опозиції. Голодування протягом більше ніж десяти днів ставить під загрозу Ваше життя. Не робіть подарунок режиму, не ризикуйте життям! Ви потрібні Україні", - наголошують члени НКЗУ.

Лист до Тимошенко від імені Народного комітету захисту України підписали: Дмитро Павличко, Герой України, лауреат Шевченківської премії; Мирослав Попович, академік НАН України, лауреат Шевченківської премії; Богдан Горинь, політичний в’язень радянських концтаборів, громадський і політичний діяч; Юрій Щербак, письменник, надзвичайний і повноважний посол України; Юрій Мушкетик, Герой України, лауреат Шевченківської премії; Валерій Шевчук, письменник, лауреат Шевченківської премії; Олександр Скіпальський, генерал-лейтенант, громадський і політичний діяч; Олег Чорногуз, письменник, громадський діяч; Наталія Осьмак, громадський діяч, донька президента Української головної визвольної ради.powered by lun.ua