Лівійці намагаються обміняти бранців на літак

Вівторок, 8 травня 2012, 18:30

Громадян України затриманих в Лівії можуть обміняти на літак, який замовляв полковник Муаммар Каддафі.

Про це у вівторок повідомляє "Комсомольская правда в Україні" з посиланням на свої джерела.

Українські чиновники, які знайомі з ходом переговорів у Тріполі, в трагічний результат процесу не вірять.

"Стаття, якою нас лякають, - формальність, застосовувати її не стануть, адже лівійці розраховують на подальшу співпрацю з нашою державою", - розповіло виданню джерело, близьке до переговорного процесу.

"Йде нормальний, спокійний діалог, можна сказати, торги. Не варто хвилюватися", - додав він.

За даними видання, в обмін на громадян України Лівія хотіла б отримати обіцяний їм раніше літак.

"Свого часу полковник Каддафі уклав з нашою державою контракт на ремонт літаків АН. І ось один з відремонтованих лайнерів припадає пилом на аеродромі в Гостомелі", - відкрив хід переговорів співрозмовник.

"Повстанці вимагають від нас віддати їм цей літак, ми ж хочемо, щоб вони спершу заплатили за його ремонт і відпустили українців. Думаю, незабаром ми знайдемо вихід з цієї ситуації", - уточнив він.

Як відомо, 27 серпня 2011 року лівійські повстанці атакували офіс російсько-лівійської нафтової компанії "Дакара" в Тріполі. Після обшуку всі співробітники, серед яких українці, білоруси і росіяни, були заарештовані.

Місцева прокуратура звинуватила їх в пособництві армії Каддафі - нібито ті ремонтували для полковника військову техніку.

Якщо суд доведе, що з вини українців гинули люди, їм світить суворе покарання - від довічного ув'язнення до смертної кари.powered by lun.ua