Захист Луценка просить скасувати вироки у справі про стеження за водієм Сацюка

Четвер, 4 квітня 2013, 12:25

Адвокати екс-міністра МВС Юрія Луценка просять скасувати вироки Печерського та Апеляційного судів у справі про стеження за водієм Володимира Сацюка Валентином Давиденком за відсутністю події злочину.

Про це на засіданні 4 квітня заявив адвокат Олексій Баганець, повідомляє кореспондент "Української правди".

Виступаючи з цією касаційною скаргою, він вказав на численні порушення при розгляді справи у суді.

Зокрема ще до вироку суду представники Генпрокуратури заявили про абсолютну доведеність вини Луценка, засідання в цій справі вела суддя Медушевська, яка входила до попередньої колегії, що виносила вирок у першій справі проти Луценка, а також відмовилась скасувати його арешт.

"Крім того, Луценко свавільно був позбавлений права допитати 4 з 15 свідків", – сказав Баганець.

Зокрема, за його словами, суд не дав допитати заступника генпрокурора Миколу Голомшу, що здійснював досудовий нагляд у справі про отруєння Ющенка та погоджував усі подання В'ячеслава Перча, начальника управління криміналістики, який перевіряв цю справу і всі подання до суду, а також самого потерпілого.

Адвокат також додав, що допити ключових свідків були долучені з іншої кримінальної справи у вигляді світлокопій, що є недопустимим з точки зору законодавства.

Крім того, додав Баганець, сам Давиденко не визнав себе потерпілим.

"Що ми робимо у цій залі, якщо нікому не завдано шкоди", – запитав він.

Баганець, звертаючись до суддів заявив, що в нього особисто немає недовіри до колегії, а також даних, що на них чиниться тиск. Він також вказав на те, що головуючий суддя своєчасно витребував скаргу і призначив розгляд касації, на відміну від своїх колег у першій справі.

Відтак він закликав суддів не долучатися до нищення судової системи та порушення прав Луценка.

Водночас він наголосив, що не розраховує на справедливе рішення, зважаючи на розгляд попередньої касаційної скарги.

Решта адвокатів підтримали вимоги Баганця, а Ірина Луценко, просячи закрити справу за відсутністю події злочину, повідомила, що на етапі досудового слідства на її чоловіка чинився політичний тиск.

"Луценку показували сина і казали: "Даси свідчення на Тимошенко – і ми скостимо тобі строк", - розповіла вона.

Українська правда  powered by lun.ua