КУПРівців відпустили і кличуть до суду. Лідер каже: їх били

6 переглядів
Середа, 1 травня 2013, 17:08

Членів "Коаліції учасників помаранчевої революції", затриманих у середу на Хрещатику під час ходи комуністів, відпустили з міліції і викликали до суду на четвер.

Про це повідомляє лідер КУПР Сергій Мельниченко у своєму Facebook.

"Нещодавно активісти КУПРу вийшли з райвідділку міліції!", - повідомив він близько 3 години дня.

"На мене склали адмінпротокол за ст.185-1 ч.2 КУпАП (порушення порядку організації мирних зібрань) - тобто, що похід до Ботанічного саду для малювання магнолій потребує відповідної заявки. За санкцією статті передбачено адмінарешт до 15 діб", - написав Мельниченко.

На активісток КУПРу Тетяну Ліходєєву та Єлизавету Жарікову, за його словами, склали адмінпротоколи за ст.173 КУпАП (дрібне хуліганство).

"В чому суть хуліганських дій міліція так і не пояснила. За санкцією цієї статті теж передбачений адмінарешт до 15 діб", - зазначив лідер КУПР.

"Нас на завтра викликали на 11.00 до суду", - додав він.

Мельниченко також попросив усіх, хто був очевидцями "безпрєдєльного затримання міліціянтами активістів КУПРу на Хрещатику, а також у кого є відеозаписи цього інциденту", посприяти членам його організації.

"Незважаючи на завтрашнє рішення суду, передбачити яке не тяжко, ми спробуємо дати гідну відповідь на застосоване до нас насильство", - написав він.

"В матеріалах адмінсправ з'явилися якісь потерпілі, яких ми начебто пофарбували наявними у нас фарбами, міліція відмовилась долучити до матеріалів чисті ватмани, пензлики тощо, які свідчать про відсутність наміру напасти на колону проплачених комуністами професійних гастарбайтерів (цей факт мені на 100% відомий)", - заявив Мельниченко.

За словами лідера КУПР, правоохоронці били членів організації під час затримання.

"Під час силового затримання нас бойовиками в форменному одязі, мене били головою об стіну будівлі, до якої нас потіснили, в автозаку мені пошкодили правий бік спини так, що відняло на кілька годин праву руку. Тетяні Ліходєєвій, під час "носіння" її на руках, взагалі порозцарапували до крові обидві ноги", - заявив Мельниченко.

Тому він планує позивати на "незаконні брутальні дії міліції при затриманні".

"Явне перевищення службових повноважень, незаконне затримання, невиправдане застосування грубої фізичної сили є обґрунтованою підставою для порушення відносно осіб в форменному одязі кримінальних справ", - стверджує Мельниченко.

Тих, хто може надати відеоматеріали чи підтвердити його слова він просить телефонувати йому.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua