Папа римський не захотів святкувати в Україні річницю хрещення Київської Русі

Вівторок, 4 червня 2013, 19:40

Папа римський Франциск відрядить посланця на святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі у серпні, а сам цього року їхати до України не планує.

Про це розповів голова Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук.

"Він отримав від нас запрошення (відвідати Україну). З того, що мені відомо на сьогоднішній день, візиту Святішого отця до України, зокрема у цьому році, не планується. Натомість ми маємо точну інформацію, що буде призначений особистий папський легат на наше святкування", - сказав він.

Як відомо, 1025-ту річницю хрещення Київської Русі планують офіційно відзначати наприкінці липня, однак Українська Греко-Католицька Церква святкуватиме її 18 серпня.

Це відповідає древній київській традиції, тоді як об'єднання річниці хрещення з днем пам'яті рівноапостольного князя Володимира, за словами Святослава Шевчука, є московською традицією.

У квітні депутати опозиційних фракцій зареєстрували у Верховній Раді проект постанови про запрошення на святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі папи римського Франциска і вселенського патріарха константинопольського Варфоломія.

BBC

powered by lun.ua