"Батьківщина" піде до Євросуду щодо арешту її донецького лідера

Середа, 7 серпня 2013, 17:53

"Батьківщина" домагатиметься скасування вироку керівнику донецької облорганізації партії Костянтину Матейченку у судах вищої інстанції та в Євросуді з прав людини.

Про це заявив народний депутат Сергій Пашинський, якого цитує прес-служба політсили.

Як відомо, главу донецької "Батьківщини" засудили за незаконний видобуток копалин до 3-х років ув’язнення.

Він наголосив, що "Батьківщина" обурена "цинічним блюзнірським вироком суду міста Артемівська щодо Матейченка".

"У нас немає жодного сумніву, що це незаконне рішення буде скасовано або в Україні, або в Європейському суді з прав людини", - сказав народний депутат.

Пашинський заявив, що процес у справі Костянтина Матейченка був відверто замовним.

"Кримінальна справа проти Матейченка була порушена, коли його було зареєстровано кандидатом у народні депутати по одному округу з паном Клюєвим, а друге дихання ця справа отримала коли Костянтина було призначено головою донецької парторганізації "Батьківщини", - сказав він.

"Цей блюзнірський вирок суду завдав шкоди нашій державі на міжнародній арені та вкотре засвідчив деградацію судової гілки влади в Україні", - підкреслив депутат.

Окрім того, Пашинський повідомив, що у Артемівську він мав розмову з керівництвом СІЗО, де утримується голова донецької "Батьківщини".

Однак, за його словами, суддя, яка ухвалила політично мотивоване рішення щодо опозиціонера, від зустрічі з народним депутатом відмовилась.

Пашинський також нагадав, що сьогодні активісти "Батьківщини" разом із союзниками з опозиційних партій "Свобода" та "Удар" провели мітинг під стінами донецької обласної прокуратури проти політичних переслідувань.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.