За останні три роки українці все менше хочуть до Росії

84 перегляди
26
Середа, 16 жовтня 2013, 15:10

Більше половини українців - 53% - підтримують приєднання України до Європейського Союзу.

Такими є результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" з 26 вересня по 6 жовтня.

Не підтримують приєднання України до ЄС – 35%. Ще 12% - не визначились.

На думку більшості підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом для України більш вигідне (47%), ніж вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном (34%). 19% – не змогли визначитися. 

За останні три роки зафіксовано найвищий відсоток респондентів, які вважають підписання Угоди з ЄС більш вигідним для країни, ніж вступ до ЄС – він зріс з 39% до 47%.

В результаті Захід та Північ виразно більше підтримують Угоду з Євросоюзом, а Південь та Донбас – вступ до Митного союзу.

Водночас Центр та Схід є своєрідними "перехідними" регіонами, де приблизно порівну підтримують обидва напрямки інтеграції, з тією різницею, що в Центрі все таки більше підтримують підписання Угоди з Євросоюзом, а на Сході – вступ до Митного союзу.

56% респондентів очікують, що якщо у листопаді 2013 року Україна та Європейський Союз підпишуть Угоду про Асоціацію Росія збільшить тиск на Україну, 10% очікують зменшення тиску, а 19% вважають, що нічого не відбуватиметься.

Збільшення тиску на Україну з боку Росії очікують понад 50% мешканців усіх регіонів країни, а на Заході таких дві третини.

38% опитаних підтримують утворення єдиної держави у складі України, Росії, Білорусі. Не підтримують – 50%. Ще 12% - не визначились.

За останні три роки зафіксовано найнижчий відсоток прихильників та найвищий відсоток противників утворення єдиної держави  з Росією.

Загалом було опитано 2000 респондентів. 

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 37.55.219.---Демос Куз..
Да и с этим ничего не поделаешь... Но процент ностальгирующих (уверяю, на Донбассе именно ностальгирующие в абсолютном большинстве, а не новомодные российские наци, т.е. левые, мотивов много, ведущий..проследите поток миграции из РСФСР в 30-х годах, как пример) медленно, но уверенно снижается. В этом есть и положительный момент, снижает процент, мягко говоря, время. Но потомки выходит уже не страдают такой резкой руссофилией, максимум одобряют игривое подмигивание ПР в строну российского самодержца (правда результаты иногда, как сдачей нац.интересов, не назовёшь) им необходим этот элемент, но не более, на "интимное" соитие с РФ, это поколение не готово. Многие работали в Москве и если некоторых, меньшество это привело к пьянству и антиукраинству, то большинство к РФ стали относится насторожено. Ещё момент, информационное поле РФ на потомков, выходит оказывает значительно меньшее влияние, не индуцирует непреодалимую тоску по "братским" объятиям.
IP: 91.105.232.---Nordman..
Все эти союзо-асоциации другорядно. Постколониальный период истории Украины на финишной прямой.
IP: 2.139.149.---Sergiy Zaderey..
Россия отстала от запада навсегда, поэтому делать ставку на Россию это путь в никуда.
IP: 88.135.205.---Владимир Сидоров..
не понимаю,как украинец может хотеть до России?Это опять надеть ярмо на шею?Садомазохизм.
IP: 178.136.186.---Федор К..
Против подписания ассоциации (без освобождения Тимошенко и полной реабилитации остальных политзаключенных) с ЕС 37% плюс 1 голос, мой. И не потому, что это будет тяжело для страны, а потому, что подписанная рыгами ассоциация- пустой звук, холостой выстрел, профанация. Не будет ни реальной ассоциации, ни будущей евроинтеграции. Ну, не может монарх орать "Долой самодержавие!". Не верю. Но эти рекламные, предвыборные потуги ПиАрастов поставят жирный крест на нашей, хоть и далекой, перспективе вступления в Евросоюз...
Усі коментарі