Під Полтавською ОДА почалися сутички між активістами та міліцією

Середа, 19 лютого 2014, 20:51

У Полтаві пікетували ОДА та обласне управління міліції, ввечері між протестувальниками та міліцією почалися сутички.

Як повідомляє інтернет-видання Полтавщина. Близько тисячі осіб безперервним рухом пішохідними переходами заблокували автодороги Жовтневу та Сінну поруч із Полтавською ОДА. 

Протестувальники вимагають від влади та міліції відкрити проїзд, щоб вільно доїхати до столиці, а також припинити стріляти у полтавців, які стоять на Майдані у Києві.

Після цього вони пікетували будівлю УМВС в Полтавській області та будівлю місцевої ОДА. Кілька молодиків намагалися виламати двері адміністрації, їм завадили депутати-опозиціонери. Колона рушила пікетувати Полтавський педуніверситет.

Пізніше учасники мітингу Євромайдану влаштували своєрідний перфоманс. Дівчата із чорними пов’язками на обличчях та з червоними рукавичками, які символізували кров на Майдані в Києві, вийшли на проїжджу частину вулиці Жовтневої навпроти облдержадміністрації. Їх підтримали й інші учасники зібрання. Невдовзі рух було відновлено.

Під вечір протест почав радикалізуватися. Молодики виламали грати і двері офісу обласного осередку Партії регіонів і виносять на вулицю майно партії. Папери спалили на вулиці.

Фото рoltava.pl.ua 

Близько 19:30 активна группа протестувальників розпочала штурм ОДА.

Протестувальники використали петарди, вибухові пакети, почали розбивати скло на вікнах та на дверях входу. В будівлю жбурнули декілька коктейлей Молотова, один з них потрапив в кабинет на першому поверсі, там почалася пожежа. За кілька хвилин приїхали пожежники, проте вони не розкладували рукава, бо гасили пожежу правцівники зсередини.

Через чверть години біля з примішення облдержадміністрації з'явилися близько двох міліціонерів в шоломах та з щитами. Вони застосували світло-шумові гранати, натовп відступив.

Силовики вишукувались у шеренгу навпроти центрального входу в ОДА. Протестувальники стоять на тротуарах і дорогах. Вони збирають каміння розбирають бордюр та несуть коктейлі Молотова. З будівельного майданчика навпроти приносять, каміння та знімають металеві огорожі, починають будувати барикади.

Також активісти живим ланцюгом перекрили вулицю Жовтневу та проїзд до майдану Незалежності.powered by lun.ua