Яценюк розповів, як уряд хоче передати відповідальність "на місця"

Вівторок, 1 квітня 2014, 14:30

Уряд готує пропозиції стосовно реформи самоврядування в Україні, що надасть регіонам більші права та обов'язки.

Про це відкриваючи засідання уряду заявив його голова Ярсеній Яценюк.

За словами Яценюка, вся влада в областях сконцентрована в облдержадміністраціях.

"Такі ОДА призначаються з Києва, і часто-густо, ті люди, які представляють інтереси центральної влади, не мають відношення до відповідної області, і так і відносяться до області", - зазначив прем'єр.

"Перше рішення, яке повинне бути прийнято - це ліквідація облдержадміністрацій і райдержадміністрацій", - вважає він

Яценюк переконаний, що виконавчі комітети місцевих рад мають обиратися місцевими радами і взяти на себе відповідальність за "роботу області, за фінансовий розвиток області, культуру, будівництва шкіл, доріг, лікарень"

"Не з Києва визначати, куди підуть капітальні видатки, а є виконком. Є виконком, цей виконком вибрали люди. Щоб було бажання, а відповідальність, права і повноваження ми передамо", - пообіцяв Яценюк.

Прем'єр також розповів про стимулювання місцевих органів влади до зборів податків. 

"Частину податку на прибуток треба залишати на відповідній території. Відповідний голова виконкому буде робити все для того, щоб його підприємства працювали і щоб більше сплачували податків", - пояснив він.

"Треба дати можливість областям, обласним виконавчим комітетам самостійно встановлювати місцеві податки і зборів, ставки таких податків", - додав Яценюк. На його думку, це стимулює місцеву владу збирати такі податки.

Уряд, за його словами, передбачає і реформування підходу до гуманітарної сфери у регіонах.

"Треба щоб в компетенції відповідних підрозділів, відповідальних за освіту, науку було повноваження по тому, щоб формувати кількість шкіл, спеціалізацію тієї чи іншої школи", - зазначив Яценюк.

Він, однак, нагадав, що реалізація цієї концепції має супроводжуватися внесенням змін до Конституції.

За його словами, у проекті Основного закону, зокрема, мають бути положення про те, що на замість місцевих держадміністрацій з'являються префекти, органи прокуратури позбавлені функції загального нагляду, та щоб розділи Конституції, які регламентують формування місцевого самоврядування, відповідали Європейській хартії з місцевого самоврядування.

"15 квітня, це перша дата, коли має з'явитися проект Конституції. Далі його мають відправити у Венеціанську комісію. Перше голосування – 226 голосів, друге голосування – 226 голосів і остаточна редакція конституції має бути затверджена у вересні місяці", - нагадав Яценюк.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування