На День перемоги прихильники ПР змішали прапор України з "георгіївськими стрічками"

П'ятниця, 9 травня 2014, 17:31

У Києві представники Партії регіонів та КПУ взяли участь у заходах з нагоди річниці перемоги у Великій вітчизняній війні.

Так, квіти до могили поклали активісти Партії регіонів на чолі з депутатами Верховної Ради Нестором Шуфричем , Володимир Новинським та Євгеном Геллером та представники громадської організації "Загальновоїнська спілка".

В учасників заходу були "георгіївські стрічки'', поєднані із стрічками кольорів українського прапору.

Як пояснив нардеп від ПР Вадим Новинський, "георгіївська стрічка'' на лацкані – символ ''доблесті і героїзму наших солдатів''.

''Чому з українським прапором? Тому що Україна внесла величезний внесок у перемогу. Ці стрічки разом, щоб в Україні пам'ятали про ту страшну війну'', - зазначив він.

 

Після 10:00 квіти поклала делегація від Комуністичної партії, яку очолював її лідер Петро Симоненко, ветерани- інтернаціоналісти та представники громадського об'єднання "Український вибір".

Також на покладанні квітів присутні прихильники Прогресивної соціалістичної партії та рухи "За Україну, Білорусь і Росію" ("ЗУБР").

У Дніпропетровську біля монументу Слави пройшли урочистості з нагоди 9 травня.

Як повідомляє Радіо Свобода, з ініціативи єврейської громади Дніпропетровська цього року частина учасників урочистостей та ветеранів поряд з "георгіївськими" стрічками одягла жовто-блакитні, частина учасників – приколола на груди стилізовану квітку червоного маку як європейський символ вшанування пам’яті загиблих у війнах.

Представники Партії регіонів пройшли колоною, тримаючи в руках фото бійців, які брали участь у Другій світовій війні на боці Червоної армії.

Проросійські сили – пронесли повз монумент 50-метрову "георгіївську" стрічку, скандуючи "Беркут!", "Референдум!".

Активісти Євромайдану в урочистостях участі не брали: 9 травня вони прийшли до монументів і пам’ятників, аби подбати про безпеку учасників і не допустити провокацій.

Разом з тим у Дніпропетровську неподалік від монументу Слави правоохоронці виявили молодика з битками.

Молодий чоловік  з "георгіївською" стрічкою на грудях був затриманий до з’ясування особистості. У наплічнику в нього міліціонери знайшли дерев’яні битки, будівельну каску, плоскогубці, мотузку, "георгіївські" стрічки.

Як зазначили міліціонери, предмети, заборонені для носіння, – битки – вилучені й підлягають експертизі.

Як пояснив сам затриманий, битки в наплічнику він носив "з метою самооборони", очікуючи на події, подібні до одеських 2 травня.

У Харкові проросійськи налаштовані активісти, представники різних громадських організацій і прихильники федералізації України у Харкові розгорнули 100-метровий "георгіївський" прапор.

Люди пройшли ходою центральною вулицею Сумською від Меморіалу слави до площі Свободи. Таким чином, люди вітали ветеранів Другої світової війни.

За словами координатора руху "Боротьба" Дениса Лєвіна, "георгіївська" символіка має стати символом боротьби проти фашизму в країні. 

У Маріуполі представники комуністичної партії організували ходу на честь Дня Перемоги.

Люди з георгіївськими стрічками і квітами в руках пройшли по проспекту Леніна і кричали "Фашизм не пройде", пише 0629.

Окрім представників самих організаторів  участь у ході взяли члени ГО "Щирість" і городяни.

Колона демонстрантів пройшла у напрямку до площі Леніна. Очолювали ходу ветерани ВВВ.

Джерело відео - 5 канал, Радіо Свобода  

Українська правда powered by lun.ua