Лідер Гонконгу відмовився йти з посади і погодився на перемовини

Четвер, 2 жовтня 2014, 20:46

Голова адміністрації Гонконгу Лян Чженьїн заявив, що не піде у відставку, хоча демонстранти вимагали, аби він зробив це до опівночі за місцевим часом (19:00 за Києвом).

Як повідомляє BBC Україна, протестувальники оточили дві ключові урядові будівлі Гонконга.

На прес-конференції перед тим, як минув час цього ультиматуму, Чженьїн застеріг, що поліція відповість на спроби зайняти адміністративні будівлі.

Він заявив, що його адміністрація готова провести переговори з демонстрантами.

"Уряд Гонконгу завжди готовий обговорювати (політичні) реформи", - сказав Лян Чженьїн.

Демонстранти зібралися біля офісу голови адміністрації і Центрального урядового комплексу.

Раніше поліція попередила учасників протесту, аби вони не намагатися порушити поліцейський кордон довкола будівель.

"Поліція не буде стояти осторонь і дивитися. Ми рішуче відстоюватимемо закон", - сказав журналістам представник поліції.

Обурення людей викликало рішення влади Китаю, яка хоче відбирати кандидатів на посаду голови адміністрації Гонконгу на виборах 2017 року.

Державні медіа Китаю рішуче підтримали голову виконавчої влади Гонконгу, вихваляючи його продуктивність і засуджуючи протести як "хаос".

Міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив про неприпустимість будь-яких "незаконних" протестів в Гонконгу під час візиту до США.

Ван І став першим китайським чиновником високого рівня, який висловився про протести у Гонконзі.

"Справи Гонконгу є внутрішньою справою Китаю. Усі країни повинні поважати суверенітет Китаю. У будь-якій країні, у будь-якому суспільстві будуть неприпустимі незаконні дії, які порушують громадський порядок", - сказав міністр під час візиту до США.

"Ми впевнені, що уряд спеціального адміністративного району Гонконг здатний упорається з нинішньою ситуацією відповідно до закону", - додав він.

Держсекретар США Джон Керрі у свою чергу закликав владу Гонконгу проявляти стриманість і повагу до права протестувальників на мирний протест.powered by lun.ua