Харківська "сепаратистка" вийшла на волю завдяки "закону Савченко"

Понеділок, 4 січня 2016, 16:59

Мешканка селища Есхар Харківської області, яка розміщувалася в соцмережі "ВКонтакте" сепаратистські заклики, визнана винною в посяганні на територіальну цілісність України, але була звільнена з-під варти з огляду присудження більш м'якого покарання.

Про це йдеться у рішенні Чугуївського райсуду Харківської області, опублікованому в Єдиному держреєстрі судових рішень, передає "Інтерфакс-Україна".

У мотивувальній частині рішення зазначено, що 25-річна жінка розміщувала на особистій сторінці "ВКонтакте" під ім'ям "Юлечка Смагіна" заклики до створення "ХНР", "ДНР" і "ЛНР", і записи, що пропагують ідеї сепаратизму, а також про тиск на проукраїнських активістів і знищення державних символів України.

За період з 1 липня 2014 по 23 січня 2015 вона виклала на своїй сторінці не менш 122 повідомлень такого роду.

На судовому засіданні обвинувачена повністю визнала свою провину в інкримінованому їй злочині.

Враховуючи щире каяття, а також те, що обвинувачена активно сприяла розкриттю злочину, має постійне місце роботи, добре характеризується, має на утриманні малолітню дитину, яку виховує одна, суд прийшов до висновку про можливість призначення покарання більш м'якого, ніж передбачено законом - у вигляді 1 року 10 місяців позбавлення волі.

Суд також зарахував обвинуваченої термін попереднього ув'язнення з 23 січня 2015 до дня винесення вироку з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі, тобто за рішенням суду жінка відбула призначене покарання.

"Запобіжний захід у відношенні обвинуваченої у вигляді утримання під вартою скасувати і звільнити її з-під варти в залі суду", - йдеться у вироку.

Разом з тим у вироку зазначається, що він може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його оголошення.

Як відомо, Верховна Рада 26 листопада прийняла законопроект авторства Надії Савченко, згідно з яким 1 день, проведений в СІЗО, в разі винесення обвинувального вироку буде враховуватися як 2 дня ув'язнення.

Депутати наголошували, що законопроект спрямований на гуманізацію законодавства.

У пояснювальній записці зазначалося, що прийняття закону обгрунтоване необхідністю забезпечення соціальної справедливості, практичної реалізації принципу презумпції невинності, припинення негативної практики тривалого утримання у слідчих ізоляторах осіб на стадії досудового розслідування кримінальних проваджень.

А також необхідністю розвантаження вітчизняних слідчих ізоляторів, що одночасно поліпшить умови перебування там тих людей, які не будуть звільнені після прийняття законопроекту.
Як відомо, сучасні умови перебування затриманих осіб у СІЗО є неналежними. Зокрема, камери, в яких утримують людей, часто переповнені і не відповідають мінімальним вимогам.

powered by lun.ua