Верховний суд Росії відмовив у касації у справі Костенка – адвокат

1562 перегляди
Понеділок, 2 травня 2016, 00:30

Верховний суд Росії відмовив у передачі касаційної скарги для розгляду в судовому засіданні суду касаційної інстанції у справі Олександра Костенка.

Про це повідомив адвокат українця Дмитро Сотников у facebook,  оприлюднивши постанову суду від 20 квітня 2016 року.

У касаційній скарзі йшлося про проведення незаконного обшуку в квартирі підзахисного, однак, згідно з постановою Верховного суду Росії, судді не вважають порушенням закону той факт, що в квартирі Олександра Костенка був проведений обшук, коли в документах значився "огляд".

"Дійсно, панове юристи, у чому підступ? Хіба є якась суттєва різниця між обшуком і оглядом? Ну написав оперативник "огляд", щоб санкцію суду не отримувати на "обшук" і без кримінальної справи погосподарювати в чужому помешканні, а суд побачив, що за фактом обшук провели і, природно обмовившись за Фрейдом, назвав речі своїми іменами. Але оскільки ніяких документів про законність проведеного обшуку в справі немає, то звичайно ж, був огляд, і жодні судові рішення скасуванню не підлягають", – написав адвокат.

Як відомо, Олександру Костенку в Криму присудили чотири роки і два місяці тюремного ув'язнення.

Наприкінці лютого 2016 року президія підконтрольного Росії Верховного суду Криму змінила цей термін на три роки і шість місяців.

За версією слідства, 18 лютого 2014 року під час "масових заворушень" у Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу "Беркут". Активіст також, як стверджують силовики, без передбаченого законом дозволу зберігав за місцем проживання нарізний ствол.

Костенко не визнає своєї провини.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua