У Криму штурмували офіс адвокатів, що захищають кримських татар

3208 переглядів
Четвер, 4 серпня 2016, 14:40

У Сімферополі невідомі намагалися вдертися в офіс колегії адвокатів, що захищають переслідуваних російськими силовиками в Криму кримських татар.

Про це у четвер повідомив адвокат Еміль Курбединов у Facebook.

"На даний момент невідомі особи, імовірно силовики, намагаються увірватися в офіс колегії адвокатів де я працюю по вул. Воровського", - написав він близько 12.00.

За його словами невідомі особи намагаються в Сімферополі проникнути в приміщення "де зараз знаходяться адвокатські досьє і техніка з інформацією складової адвокатську таємницю".

Водночас журналіст Антон Наумлюк повідомив, що невідомі відійшли від будівлі.

"Помічниці швидко вийшли, закрили його, і поїхали. Адвокати мають намір подати заяву в поліцію", - написав він.

"Очевидець стверджує, що невідомі є співробітниками ФСБ. Адвокати припускають два варіанти: силовики намагалися пробратися в офіс, щоб отримати доступ до документів у справах Хізб ут-Тахрір і "26 лютого"; або Курбедінова намагалися таким дивним чином "запросити" в Київський районний суд на процес за скаргою Сірука, який повинен був відбутися о 14:00", - написав Наумлюк.

Як відомо, 2 серпня в Північно-Кавказькому окружному військовому суді Ростова-на-Дону відбулося чергове судове засідання у справі кримських мусульман, звинувачених у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" – Руслана Зейтуллаєва, Рустема Ваїтова, Прімова Нурі і Сайфуллаєва Ферата.

Кримських мусульман заарештували взимку 2015 року в Севастополі. У травні їм продовжили арешт до жовтня.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті.

Вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.

Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" 2003 року, включивши до списку об'єднань, названих "терористичними". 

Крім Росії ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах.

У Німеччині діяльність "Хізб ут-Тахрір" обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти легально.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua