СБУ провела обшук у засновника "Російського культурного центру" на Сумщині

П'ятниця, 9 вересня 2016, 00:41

Слідчі слідчого відділу Служби безпеки України провели 7 вересня санкціонований обшук за місцем проживання засновника Сумської обласної громадської організації "Російський культурний центр" у рамках справи з розслідування злочинів проти основ національної безпеки України.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Сумської області, передає Інтерфакс-Україна.

В результаті обшуку виявлено та вилучено 20 примірників другого номера випуску газети і два агітаційних матеріалу сепаратистського змісту, пакет з георгіївськими стрічками (702 шт.), Прапор РФ і ін.

За словами начальника галузевого відділу прокуратури Сумської області Сергія Саєнка, на даний час прокурори і слідчі проводять комплекс скоординованих заходів щодо забезпечення всебічного та об'єктивного розслідування, хід якого контролює керівництво прокуратури області.

У той же час, заступник міністра України з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб Георгій Тука повідомив, що керівника сумського "Російського культурного центру" затримали.

"СБУ і прокуратура провели обшук і затримали жителя Сум, який очолює місцевий осередок "Російського культурного центру" !" - Написав він у facebook.

Як повідомляли ЗМІ, в сосновому заповіднику "Буймерівка" Сумської області пройшов літній табір, організований Російським культурним центром Сумської області та Організацією юних розвідників за підтримки представництва Росспівробітництва в Україні. В роботі табору взяли участь 50 молодих українців із Сумської області, Полтави, Харкова, а також гості з Литви.

Згодом міністр молоді та спорту України Ігор Жданов звернувся в управління СБУ в Сумській області і до керівництва облдержадміністрації з вимогою перевірити діяльність цих організацій.

"Звертаюся до СБУ в Сумській області, керівництву Сумської ОДА з вимогою негайно втрутитися в ситуацію. Потрібно детально перевірити діяльність цих організацій. За повідомленнями ЗМІ, вони разом зі своїми кремлівськими кураторами закликають до порушення територіальної цілісності України, ведуть підривну, антидержавну роботу, використовуючи для цього нашу молодь. у разі підтвердження цієї інформації необхідно припиняти діяльність таких сепаратистських структур", - написав він на сторінці в facebook.powered by lun.ua