Адвокат: Суддя, який засуджував Майдан, отримав згоду від ВККС

Понеділок, 7 листопада 2016, 08:23

Суддя Київського апеляційного адмінсуду Володимир Мельничук, попри те, що приймав рішення проти Майдану, пройшов кваліфікаційне оцінювання Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Про це написав адвокат Роман Маселко у Facebook .

"Суддя Майдану" пройшов кваліфікаційне оцінювання ВККС та вже спокійно довічно буде продовжувати вершити "правосуддя" та отримувати підвищену заробітну плату. І не простий суддя, а той, який підтримав сумнозвісне рішення про заборону Майдану", - написав Маселко.

За його словами, рішення щодо Мельничука ВККС прийняла 03 листопада, в той час, коли ВРУ приймала закон про Вищу раду правосуддя. 

 

"Суддя Мельничук В.П., разом з суддею Лічевецький І.О. не побачили жодних порушень у Постанові судді Саніна Б.В., якою було заборонено Майдан з 01.12.13 по 07.01.14", - нагадав він.

Маселко наголосив, що тимчасова спеціальна комісія вирішила, що судді Санін, Мельничук та Лічевецький мають бути звільнені за порушення присяги (рішення від 24 вересня 2014 року № 4/02-14).

"Але спочатку ВРЮ, а от тепер ВККС вирішили, що ці судді не лише не підлягають покаранню, але й відповідають усім трьом критеріям (компетентність, добросовісність, етика поведінки), достойні називатися суддями та можуть продовжувати здійснювати правосуддя", - обурився адвокат.

Він також нагадав, що саме про цей випадок три члени ВРЮ (2 доктори наук та суддя ВСУ) написали окрему думку, де вказали наступне:

"Свавільні рішення судів у справі № 826/19020/13-а [щодо заборони мирних зібрань у центрі Києва на межі 2013 і 2014 років] мали надзвичайно тяжкі наслідки, на наш погляд – найтяжчі із числа всіх рішень про обмеження права на мирні зібрання, що були ухвалені під час Революції гідності".

Він припустив, що кваліфікаційне оцінювання пройде і суддя Санін.

"І хто тепер скаже, що до думки громадськості під час судової реформи будуть дослухатись" – обурився Маселко.

"Якщо депутати в законі про Вищу раду правосуддя не наділять Громадську раду доброчесності реальними повноваженнями, судова реформа стане лише фікцією, як і намагання очистити суди через попередні закони. І відповідальними за це будуть депутати та президент", - наголосив він.

Українська правдаpowered by lun.ua