Мей готується до переговорів щодо референдуму про незалежність Шотландії

Середа, 8 лютого 2017, 06:12

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей готує секретний план дій, вважаючи, що Перший прем’єр Шотландії Нікола Стерджен за два тижні вимагатиме проведення другого референдуму про незалежність.

Про це з посиланням на шотландське видання The Courier, пише Reuters.

Видання стверджує, що помічники Мей та її колеги з Консервативної партії готують основу для перемовин із урядом Шотландії з приводу другого конституційного референдуму.

Нагадаємо, перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що після ухвали рішення Верховного суду Британії стає "більш очевидно" те, що Шотландія повинна провести новий референдум про незалежність, та анонсувала нову законодавчу ініціативу, яка дозволить шотландському парламенту голосувати щодо Brexit.

7 лютого  Парламент Шотландії переважною більшістю голосів проголосував проти прийняття запропонованого плану щодо виходу країни з ЄС.

Зазначимо, що майже дві третини шотландців не підтримують ідею проведення референдуму про незалежність від Великої Британії у 2017 році.

Як відомо, на референдумі 2014 року на підтримку незалежності Шотландії проголосували лише 45% виборців, а проти – 55%.powered by lun.ua