Справа Шеремета заморожена – Комітет захисту журналістів

Середа, 12 липня 2017, 11:47

Комітет захисту журналістів вважає, що розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета в Україні забуксувало.

Свій звіт "Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів" його представники презентували в Українському кризовому медіа-центрі.   

Журналіст Крістофер Міллер, який писав звіт, зазначив: "Я почав роботу над звітом у січні, коли минуло вже понад 6 місяців відтоді, як Павла було вбито".

 

"Справа була заморожена. Мотиви не були підтверджені, велику кількість часу і зусиль витратили на розшук слідів злочину – і це не дало жодних ниточок. Натомість ознакам убивства дуже мало уваги приділили", – констатував він.  

"Убивці, яких видно на камерах спостереження, коли вони підкладають бомбу, не були визначені – вже не кажучи про затримання. Лише завдяки зусиллям журналістів ми побачили їх на відео", – сказав Міллер.

Він нагадав про те, що Служба безпеки України видалила відео з деяких камер спостерження і слідчі органи заважали один одному.

"Потенційні свідки і колеги Шеремета кажуть, що їх не викликали на ретельний допит. Сім’я Павла, друзі та журналісти, з якими я говорив, звинувачували владу в нездатності до роботи, недбалості і саботажі", – додав Міллер.  

"Що у нас зараз є, – це неповне розслідування, яке дало дуже мало результатів", – констатував він.

У свою чергу, координатор програми КЗЖ у Європі та Азії Ніна Огнянова заявила, що у звіті міститься два основних блоки рекомендацій – українській владі і міжнародній спільноті.

"КЗЖ закликає офіційні особи пожвавити розслідування, зосередитися на роботі Шеремета в Україні як на можливому мотиві злочину і підтримувати будь-яке паралельне незалежне розслідування, а ЗМІ постійно доповідати про результати", – сказала вона.

"Ми також закликаємо президента Порошенка засудити погрози і напади на журналістів в Україні і запевнити, що вони будуть ретельно розслідувати", – заявила Огнянова.

"Ми також закликаємо його публічно підтвердити критичну роль незалежної преси в Україні", – додала вона.

 

Огнянова зазначила: "Ми також закликаємо російський та білоруський уряд повністю співпрацювати у розслідуванні убивства Шеремета та полегшувати доступ розслідувачам, щоб вони розглянули будь-які ознаки справи, які б могли привести до результатів".

КЗЖ також очікує активності від Євросоюзу і Ради Європи і наполягає, щоб європейські делегати брали участь у зустрічах саміту ЄС – Україна у Києві цього тижня.

Як відомо, Павлу Шеремету підклали вибухівку під автомобіль – він загинув від вибуху вранці 20 липня у центрі Києва. Слідство схиляється до версії про професійні мотиви убивства, але ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.

Журналісти "Слідство.Інфо" у документальному фільмі "Вбивство Павла", спираючись на записи камер спостереження в районі вибуху, встановили: вибухівку вночі заклала під авто жінка, її прикривав чоловік – вони перебували поруч із місцем вибуху і вранці 20 липня.

Крім того, тієї ночі під будинком, де жив Шеремет, стояли підозрілі червоний "Мерседес" і сіра "Шкода", водій останньої Ігор Устименко виявився колишнім працівником СБУ. У Службі безпеки заявили, що він не виконував завдань відомства. 15 травня Устименка допитали.

У поліції визнали, що припустилися помилок при розслідуванні вбивства Шеремета.

Олена Рощенко, УП, доповнено

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування