"Єврооптимісти": Парубій порушив регламент, підписуючи закон про Донбас

20905 переглядів
Субота, 7 жовтня 2017, 19:00

Міжфракційна група "Єврооптимісти" заявила, що спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про особливі умови місцевого самоврядування в окремих регіонах Луганської і Донецької областей з порушеннями регламенту.

Про це "Єврооптимісти" повідомили у Facebook.

"У п'ятницю Андрій Парубій необґрунтовано завчасно закрив засідання, а також підписав законопроект №7164 одразу після його ухвалення, порушивши процедури, закладені в регламенті, та імперативні норми про строки", - йдеться у повідомленні.

За словами групи, згідно з регламентом, спікер ВР підписує поданий на підпис закон не раніше двох і не пізніше п'яти днів з дня його подання. Тому, як заявляють депутати, підписуючи закон у день його ухвалення, Парубій обмежив право народних обранців у дводенний строк звернутися до голови ВР з обґрунтованою пропозицією про внесення уточнень до ухваленого закону.

"На нашу думку, такі грубі порушення регламенту нівелюють та підривають довіру до вищого законодавчого органу і є неприпустимими. Саме тому ми вимагаємо від регламентного комітету принципово поставитися до порушення регламенту та вжити всіх необхідних заходів, що передбачені законодавством", - наголосила група.

Як повідомлялося, спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про продовження дії особливих умов місцевого самоврядування в ОРДЛО 6 жовтня, тобто у день ухвалення закону.

Народний депутат від "Свободи" Юрій Левченко наполягає, що спікер не мав права підписувати цей документ, оскільки не минуло двох днів, відведених на можливе оскарження закону.

powered by lun.ua