Путін прокоментував можливий обмін Сенцова на Вишинського

Четвер, 7 червня 2018, 16:21

Президент Росії Володимир Путін заявив, що поки не думав про можливість обміну головного редактора "РИА Новости в Украине" на українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в РФ.

Про це він сказав під час прямої лінії в четвер, відповідаючи на питання, чи розглядається питання подібного обміну.

"Ми поки про це не думали. Я думаю про інше. Про те, що здоровий глузд повинен перемогти на Україні. І сподіваюся, що ми доб'ємося звільнення російського журналіста, в тому числі, і під тиском міжнародних організацій, від яких так чи інакше залежить українська влада", - заявив Путін.

За його словами, неможливо порівнювати Вишинського і Сенцова, оскільки перший був затриманий за журналістську діяльність, а Сенцов журналістом не був і засуджений за підготовку до теракту.

Як повідомлялося, Олег Сенцов, затриманий в Криму у 2014 році та засуджений до 20 років за "підготовку теракту", голодує з 14 травня.

Він висунув умову звільнити усіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Пізніше до нього долучились Олександр Кольченко та Олександр Шумков.

В Україні та світі пройшли акції на підтримку і за звільнення Сенцова й інших політичних в’язнів Кремля.

Міністерство охорони здоров'я України закликало керівництво Росії допустити українських та міжнародних лікарів до українських політв’язнів.

Матері Олега Сенцова й Олександра Кольченка звернулися до президента Петра Порошенка з проханням про якнайшвидше сприяння у звільненні синів.

А посольство України в Австрії закликало тамтешні медіа порушити питання Сенцова під час візиту російського президента Володимира Путіна.

Читайте також: Де і в яких умовах тримають бранців Кремля: онлайн-карта

Також раніше повідомлялося, що керівнику "РИА Новости Украина" оголосили про підозру у державній зраді. Сам Вишинський не визнає оголошену йому підозру і розцінює затримання як провокацію.

У справі про державну зраду Кирила Вишинського, викликали на допит 47 осіб.

17 травня Херсонський міський суд арештував Вишинського на 2 місяці. Захист подав апеляцію.

Під час засідання апеляційного суду у його справі Вишинський заявив, що виходить з українського громадянства і звернувся до президента РФ Володимир Путіна за захистом.

Вишинський впевнений, що вихід із українського громадянства може допомогти йому стати претендентом для обміну заручниками.

Яна Міланова, УП


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!