Столтенберґ парирував російським журналістам з приводу Бабченка

П'ятниця, 8 червня 2018, 16:49

На спробу російських журналістів у НАТО подати справу із Аркадієм Бабченком як приклад "фейкової новини" голова альянсу Єнс Столтенберґ відповів, що шкодує, що ця подія стала поживою для пропаганди.

"Ми всі зітхнули з полегшенням, що Бабченко живий", – заявив голова НАТО у п’ятницю після засідання міністрів оборони держав-союзниць альянсу, передає "Радіо Свобода".

"По-друге, я би хотів наголосити, що шкодую з приводу того, що цей інцидент може підривати довіру до преси та став поживою для пропаганди", – додав він.

Столтенберґ сказав, що всі демократичні установи та організації, включно із НАТО, дуже залежні від рівня свободи і незалежності преси.

"Це основний компонент будь-якої демократії. Я також вважаю, що найкращий шлях домогтися того, аби не стати жертвами фейкових новин, – наявність вільної та незаангажованої преси, яка ставить складні питання, яка перевіряє свої джерела інформації та факти", – зазначив він.

Нинішня зустріч у НАТО на рівні голів оборонних відомств відбувається за п’ять тижнів до саміту Північноатлантичного альянсу, який має відбутися у Брюсселі.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що в Києві вбили російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка, а 30 травня голова СБУ Василь Грицак повідомив, що журналіст живий.

Грицак стверджує, що спецслужбі вдалося розкрити план із підготовки вбивства журналіста.

СБУ затримала громадянина України Бориса Германа, якого, за словами Грицака, для організації вбивства найняли російські спецслужби.

Шевченківський районний суд Києва 31 травня заарештував Германа на 60 діб.

Аркадій Бабченко залишив Росію в лютому 2017 року, мав можливість жити в Празі, але вибрав роботу ведучим на кримськотатарському телеканалі ATR у Києві.

Він пояснював рішення виїхати з РФ інформацією про можливість відкриття кримінального провадження щодо нього.

Як раніше повідомляли журналісти програми "Схеми", Борис Герман – 50-річний бізнесмен, директор та співзасновник декількох фірм, у минулому помічник нардепів Михайла Гончарова (5-е скликання, Соцпартія) та Ігоря Плохого (6-е скликання, Партія регіонів).

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування