У Міноборони пояснили походження танків, виявлених блогерами у Харкові

22042 перегляди
Четвер, 19 липня 2018, 01:09

Військова техніка, виявлена відеоблогерами на території Харківського бронетанкового заводу без охорони, була передана на завод з метою ії ремонту та модернізації і готується до передачі ЗСУ.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

"Щодо ситуації по розміщенню техніки на території Харківського бронетанкового заводу, повідомляємо наступне: військова техніка, яка наразі відновлена, у відповідності до державних контрактів, була передана на завод з метою ії ремонту та модернізації за рахунок бюджетних коштів. Після завершення всіх приймально-здаточних робіт зазначена військова техніка буде передана до складу Збройних Сил України", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві пояснюють, що стара техніка була зосереджена на території заводу з 2004 по 2010 рік за різними рішеннями керівництва Міністерства оборони України на той час. Рішення щодо її подальшого використання не приймалися до 2014 року.

Згідно із повідомленням, у 2014 році міністр оборони Степан Полторак доручив провести інвентаризацію всієї техніки з метою визначення її наявності, технічного стану та виконання ремонтно-відновлювальних робіт.

"Наразі відбувається позапланова інвентаризація залишків військової техніки. Після її завершення буде прийнято правове рішення щодо механізмів її повернення до складу Збройних Сил України", - зазначають у міністерстві оборони.

Раніше повідомлялось, що у Харкові двоє місцевих жителів, так звані руфери, безперешкодно проникли на територію танкового складу, на якому без жодної охорони знаходилися сотні списаних і десяток нових танків.

У відео зазначається, що склад танкової техніки розташований за 500 метрів від залізничної станції Харків-Сортувальний, де починається територія Харківського бронетанкового заводу.

Національна поліція Харківської області відкрила провадження щодо авторів відео за фактом проникнення на територію заводу. Їм загрожує обмеження волі на строк до 3 років.

При цьому в "Укроборонпромі" стверджують, що згідно із законодавчими нормами, підприємства концерну не мають повноважень на відповідальне зберігання майна Міноборони та, відповідно, на фінансування витрат на його зберігання.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua