Прокурори завершили допит свідків у справі Манафорта

Вівторок, 14 серпня 2018, 12:48

Прокурор Грег Андрес оголосив, що обвинувачення закінчило допитувати свідків у справі проти колишнього глави передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа і лобіста Віктора Януковича Пола Манафорта.

Про це прокурори заявили 13 серпня на суді, повідомляє СNN.

Сторона звинувачення завершила допит після 10 днів показань від 27 свідків.

Адвокати Манафорта поки вирішують, чи будуть викликати в суд свідків зі свого боку.

Джеймс Бреннан віце-президент Federal Savings Bank, з яким працював Манафорт, розповів, що здогадувався про його махінації, однак технолог самостійно контролював свої рахунки.

За словами Бренанна, банк втратив $ 11,8 млн у кредитах, які він дав Манафорту.

Також присяжні почули свідчення, про схвалених кредитах, коли Манафорт шукав допомогу в отриманні високопоставленої посади в адміністрації Трампа.

Манафорту в США було пред'явлено 18 податкових і банківських злочинів. Він не визнав себе винним за всіма звинуваченнями.

Перш ніж отримати посаду в уряді Трампа, Манафорт отримав два кредити на 16 мільйонів доларів. Один із них - на 9,5 млн доларів на нерухомість у Саутгемптоні, штат Нью-Йорк. Кредит був погашений 16 листопада 2016 року, незабаром після президентських виборів.

Інша позика - на будівництво у розмірі 6,5 млн доларів - була закрита 4 січня 2017 року.

Раніше бухгалтер екс-глави передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Синтія Лапорта визнала, що офіс Манафорта займався фальсифікацією звітних фінансових документів для зменшення виплати податків та отримання вигідних кредитів.

Політтехнолог Пол Манафорт офіційно задекларував 14 мільйонів доларів доходів за 2010-2014 роки. Однак згідно з документами обвинувачення, в Україні він заробив 60 мільйонів доларів.

31 липня в США почався суд над Манафортом, якого звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.

Слідство вважає, що за роботу політичного консультанта в Україні Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів.

Раніше слідча група представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з "Партією регіонів" і "Опозиційним блоком".

Також спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер оприлюднив список 35 потенційних свідків у справі.

30 жовтня 2017 року Манафорту і його партнеру Річарду Гейтсу було оприлюднено звинувачення з 12 пунктів.

У червні 2018-го суд наказав спецпрокурору Мюллеру назвати всіх осіб і організації, які залучалися до лобістської діяльності Пола Манафорта в інтересах "Партії регіонів", яка здійснювалася без реєстрації в якості іноземного агента, як того вимагає законодавство США.

Українська правда
powered by lun.ua