Парубій поскаржився, що Росія окупувала інформаційне поле України

Понеділок, 17 вересня 2018, 14:06

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Росія поширює фейки, коли говорить про українське походження ракети, яка збила рейс МН17 у Донецьку в 2014 році, а деякі українські засоби масової інформації ретранслюють російську пропаганду.

Про це він сказав під час брифінгу у понеділок.

На питання журналістів, як він може прокоментувати звинувачення Росії у тому, що ракета, якою рейс МН17 нібито був збитий українською ракетою, Парубій відповів:

"Це черговий інформаційний фейк і Україна вже мала би здобути імунітет до них. Фактично кожного тижня ми отримуємо потоки російської пропаганди і брехні, завдання якої полягає в одному: змусити засумніватися".

За його словами, Росії важливо, щоб чорне назвати білим, важливо ввести українців в хаос і сум'яття.

Він додав, що протягом років кращі міжнародні фахівці вивчали всі докази і прийшли до висновку, що у трагедії з МН17 винна саме Росія.

"Крім того, щоб не звертати уваги на ці фейки, нам буде вкрай важливо на цій сесії уважно підійти до питання інформаційної безпеки", - наголосив Парубій.

Спікер ради зазначив, що питання інформаційної безпеки у період виборів є одним із ключових, коли "не тільки частина українських територій є окупованими, а й частина інформаційного простору теж окупована".

Він пожалівся на те, що деякі українські ЗМІ ретранслюють російські фейки і намагаються їх перенести на українську територію.

"Ми повинні дуже серйозно, на рівні закону подумати, як не допустити того, щоб у гібридній війні, яку веде Путін і РФ проти України, не давати шансів робити наступи для їхніх інформаційних військ, використовуючи інформаційне поле України", - заявив Парубій.

Як повідомлялося,  що російські військові стверджують, що ракета, яку збили рейс MH17 на Донбасі в 2014 році, належала військовій частині в Україні.

Також у Міністерстві оборони Росії заявили про фальсифікацію фото і відео-документів, які свідчили про те, що рейс MH17 на Донбасі в 2014 році збив зенітно-ракетний комплекс "Бук", привезений з РФ.

У травні цього року в Міноборони Росії вже заявляли, що серійний номер ракети, яка причетна до аварії малайзійського Boeing над Донбасом, вказує на те, що її виробили в Радянському Союзі.

Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам - Куала-Лумпур, було збито ракетою над контрольованою проросійськими сепаратистами територією Донбасу 17 липня 2014 року. Усі 298 осіб на борту загинули.

Міжнародна команда з розслідування катастрофи літака "Боїнг" рейсу МН17 дійшла висновку, що лайнер було збито ракетою, випущеною із ЗРК "Бук", доставленого з території Росії. Слідчі також опублікували відеозапис, на якому реконструйовано повний маршрут ЗРК з Росії в Україну.

В СБУ заявили, що слідство встановило осіб, причетних до збиття літака рейсу МН17.

Міноборони Росії причетність до катастрофи заперечує.

Європейські дослідники майже 100 разів упіймали РФ на брехні про MH17.

У червні 2018 року лідери країн ЄС закликали Росію визнати відповідальність у справі про катастрофу літака рейсу MH17. Щоправда, у документі не уточнюється, за що саме Росія мала би взяти на себе відповідальність.

На саміті ЄС глави держав і урядів країн Євросоюзу також погодили подовженняна подальші 6 місяців секторальних санкцій проти РФ.

Напередодні річниці катастрофи малайзійського літака голови МЗС "Великої сімки" закликали Росію "повністю співпрацювати зі слідством, щоб встановити істину і досягти справедливості щодо жертв МН17".

Яна Міланова, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування