Суд не встиг продовжити запобіжний захід Савченко

Понеділок, 3 вересня 2018, 21:36

Шевченківський райсуд Києва не встиг розглянути клопотання головної військової прокуратури про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою нардепу Надії Савченко, яку обвинувачують у підготовці терактів і поваленні державного ладу.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Суд вислухав прохання Савченко і її адвокатів та переніс засідання на вівторок, 4 вересня, через закінчення робочого дня і через те, що, за словами Савченко, учасники процесу втомилися.

Суд погодився зробити перерву до вівторка з урахуванням того, що термін нинішнього тримання Савченко під вартою спливає аж 7 вересня.

Прокурори, які виступили за продовження арешту Савченко, заявили, що у разі її звільнення, вона "може продовжити злочинну діяльність, спілкуватися зі співучасниками, впливати на докази або втекти за кордон".

Водночас Савченко прийшли підтримати 33 прихильники. Вони сказали, що готові взяти її на поруки.

Адвокати Савченко стверджували, що ризиків, про які говорить прокуратура, немає.

Так, лідер угруповання "ДНР" Олександр Захарченко, зв'язки з яким називали фактором ризику, загинув, наголосив адвокат Андрій Левковець.

Якби ж Савченко хотіла втекти, то вона б зробила це до арешту, додав захисник.

Савченко звинуватила прокуратуру в наведенні неправдивих даних та в тому, що представники обвинувачення називають її винною без рішення суду.

29 серпня Шевченківський райсуд Києва відмовився змінити запобіжний захід нардепу Надії Савченко.

Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Ради після того, як парламент зняв із неї недоторканність.

Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.

Сама народний депутат відкидає звинувачення і стверджує, що вела розмови про організацію терактів, аби ввести в оману владу – і осміяти її.

Їй загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.

13 липня Шевченківський райсуд продовжив запобіжний захід Савченко у вигляді тримання під вартою до 10 вересня.

Читайте також: Ігри в тероризм. Що інкримінують Савченко

"Рада – сатанинський вертеп. Депутати – родина виродків".Найяскравіші цитати Савченко

Усі новини...