Генпрокуратура Росії винесла Google попередження

6380 переглядів
Вівторок, 4 вересня 2018, 15:44

Генеральна прокуратура РФ попередила Google про неприпустимість втручання у вибори в Росії.

Про це повідомляє "РИА Новости" з посиланням на заступника начальника управління з нагляду за виконанням законів про федеральну безпеку відомства Олексія Жафярова.

За його словами, це "досить серйозна міра, слідом за якою вже йде притягнення до встановленої законом відповідальності".

"Всі, хто з цим стикаються, прекрасно це розуміють, тому ми розраховуємо, що така велика і шановна компанія дослухається нашого застереження", - зазначив прокурор.

Повідомляється, що також претензії до Google висловили Центральна виборча комісія РФ і Роскомнагляд. Вони направили до Google офіційні листи, вказавши на "неприпустимість реклами незаконних заходів у день виборів".

Як пояснив заступник голови Роскомнагляду Вадим Суботін, десятки спеціалізованих youtube-каналів ведуть "масовані акції" із закликом порушувати закон.

"Шляхом надання фактично необмежених можливостей з боку іноземних інтернет-гігантів, таких як Google, низкою зацікавлених у дестабілізації обстановки в Росії осіб робляться спроби залучення користувачів до незаконної діяльності в інтернеті", - заявив він.

У ЦВК і Роскомнагляді зазначили, що американське відділення компанії не відповіло на їхні листи.

Посол з особливих доручень МЗС РФ Андрій Нестеренко заявив, що американські інформаційні ресурси знаходяться "у міліметрі" від порушення виборчого законодавства Росії. За його словами, Москва проінформує про це Вашингтон.

Найближчої неділі, 9 вересня, в Росії відбудеться єдиний день голосування.

Раніше опозиціонер Олексій Навальний анонсував на цей день всеросійську акцію протесту проти підвищення пенсійного віку. Російська влада посадила його на цей час під арешт.powered by lun.ua