Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Україна досі відстає від сусідів у боротьбі з корупцією, гірше тільки РФ - ТІ

Вівторок, 29 січня 2019, 09:45

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International оприлюднила результати дослідження "Індекс сприйняття корупції-2018", згідно з яким  Україна дещо покращила свої показники, але досі відстає від найближчих сусідів.

Про це йдеться у презентації дослідження.

Зазначається, що результат України – 32 бали та 120 місце серед 180 країн.

За даними ТІ, таким чином Україна здобула ще 2 бали та піднялася на 10 місць (результат за 2017 рік – 30 балів, 130 місце).

Повідомляється, що з-поміж своїх сусідів Україна змогла обійти лише Російську Федерацію (28 балів, 138 місце), тоді як решта мають вищі оцінки: Польща —60, Словаччина – 50, Румунія — 47, Угорщина — 46, Білорусь — 44, Молдова — 33 балів.

 

Виконавчий директор Трансперенсі Інтернешнл Україна Андрій Боровик вважає, що такий результат не відповідає задекларованим нашою країною прагненням до швидкої євроінтеграції, реформ та очищення від корупції всіх сфер життя.

"Якщо ситуація з корупцією в Україні продовжить змінюватися такими темпами, то наздоганяти ту ж таки Польщу доведеться не одне десятиліття. Влада повинна, а громадянське суспільство давно готове подвоїти зусилля на цьому шляху", - заявив він.

За його словами, ріст показників України відбувся, зокрема, завдяки оцінці ситуації з боку бізнесу.

Зазначається, що позитивний вплив справило запровадження процедури автоматичного відшкодування податку на додану вартість, розширення сфер роботи систем ProZorro, продажі та діяльність інституту бізнес-омбудсмена.

Трансперенсі Інтернешнл Україна відзначає часткове виконання рекомендації організації на 2018 рік щодо створення Антикорупційного суду.

Там додали, що при цьому більшість рекомендацій були проігноровані владою.

Зокрема, українська держава не підвищила роль громадськості у процесі перевірки кандидатів на посади суддів, через що  Громадська рада доброчесності неодноразово опинялася в ситуації, коли Вища кваліфікаційна комісія суддів ігнорувала її висновки щодо претендентів.

Також повідомляється, що не було посилено Національне антикорупційне бюро України - детективи НАБУ так і не отримали права на власну "прослушку", а зміни до законодавства ускладнили проведення експертиз в кримінальних провадженнях.

В ТІ згадали і про публічне протистояння між правоохоронними органами Україна ,а також тиск на активістів та журналістів, страшним прикладом чого стало вбивство Катерини Гандзюк.

"Не створено умов для перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції. Дискредитований орган і далі не здатний ефективно виконувати свою роль в антикорупційній інфраструктур", - заявили в організації.

Крім того в ТІ вважають, що проблемою є те, що Служба безпеки України та Національна поліція не позбулися функції боротьби з економічними злочинами і тиск з боку цих силовиків на бізнес залишається вагомим. Служби фінансових розслідувань досі не створено.

"Таким чином, очевидно, що прогрес останніх років був забезпечений головним чином реформами, які були започатковані ще в 2014 році. Проте одним з головних стримуючих факторів антикорупційного поступу досі залишається брак політичної волі", - наголосили в Transparency International.

За словами голови правління "Transparency International Ukraine" Ярослава Юрчишина, результати дослідження можна оцінювати по-різному. З одного боку Україна обігнала Азербайджан та Казахстан, має постійний приріст 1-2 бали останні 4 роки, а також найкркащі показники починаючи з 1998, коли Україна потрапила в рейтинг (1998, 2006 – 28, 2016 – 29, 2017 – 30, 2018 -32).

Разом з тим, до найгірших показників ЄС Україні йти 5 років, до середніх – 10.

"Ми поки живемо наслідками досягнень 2014-2015 років. На нас працюють ProZorro ProZorro. Продажі, автоматичне повернення ПДВ, відкриті реєстри власності (хай і не досконалі), відкриті бюджети (хай і не повні)", - пояснив Юрчишин.

"Ми просуваємося переважно тому, що інші падають (цього року Казахстан та Азербайджан, минулого Росія). Нам треба наводити порядок з системою правосуддя, позбавити правоохоронців можливості кошмарити бізнес, спростити стосунки бізнесу та влади (бо в нас все занадто зарегульовано і при цьому ці регуляції не працюють через слабкість держави), оновити НАЗК та САП, посилити захист активістів та їх можливості співпрацювати з владою", - додав він.

На його думку, в України є всі шанси як зростання, так і падіння в наступні роки.

Нагадаємо:

  • У 2018 році Україна піднялася на одну позицію вище у дослідженні Transparency International "Індекс сприйняття корупції". Однак динаміка росту держави зменшилась в два рази.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
03:22
відеоЦієї ночі вибухи лунали у Бєлгородській та Курській областях
02:13
Пентагон "буквально перевертає небо і землю", щоб швидко доставити зброю в Україну
01:10
Центр дослідження енергетики: Україна використовує 12 ГВт електрогенерації, 8 з них просить у сусідів
00:15
оновлюєтьсяХарків під ракетним обстрілом: пролунали вибухи
00:10
У прокат вийшов байопік про письменників Розстріляного відродження "Будинок "Слово": огляд
23:40
Генштаб: На Харківщині тривають бої за населені пункти, які перебували в сірій зоні
23:28
Новини економіки 10 травня: найбільший в Україні центр протезування, 7 млрд на відбудову енергосистеми
23:16
фото"Можу три дні оговтуватися від зйомки". Як це – бути фотографкою пологів
23:04
Угорщина: Багаторічний план НАТО щодо України "може призвести до світової війни"
22:52
оновленоУ тимчасово окупованих Ровеньках на Луганщині повідомили про вибухи на нафтобазі
Усі новини...
Реклама: