Повірений США в Україні Тейлор: Вимагаємо справедливості для Гандзюк

Понеділок, 4 листопада 2019, 16:06

Тимчасово повірений США в Україні Вільям Тейлор у річницю загибелі Катерини Гандзюк вшанував її пам’ять і нагадав, що винні мають понести відповідальність.

Джерело: посольство США в Україні

Пряма мова: "Сьогодні ми з сумом згадуємо роковини смерті Катерини Гандзюк, яка померла рік тому в цей день. Вона була справжньою жінкою великої відваги. Вона присвятила своє життя Україні, пожертвувала собою заради України.

Ми вимагаємо справедливості для Катерини і її родини. Ми пам’ятаємо її і ми будемо продовжувати зусилля, щоб Україна стала такою країною, за яку вона віддала життя".

Що було раніше: У цей же день посольства Великої Британії, Франції і Німеччини висловили сподівання, що замовникам нападу на активістку Катерину Гандзюк буде винесено вирок українськими правоохоронцями.

У роковини смерті Гандзюк, 4 листопада, у 40 містах України та світу о 19:00 відбудуться акції "Рік без Каті" з вимогою покарати винних у нападі на неї.

У Києві активісти ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?"мають намір прийти до Офісу президента.

Знати більше: Безкарність вбиває. Ким була і за що боролась Катя Гандзюк

Передісторія:

  • 31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк у Херсоні облили концентрованою сірчаною кислотою. У неї були опіки 40% шкіри і сильне пошкодження очей. Станом на 21 вересня Гандзюк перенесла 11 операцій.
  • 4 листопада Катерина Гандзюк померла у реанімації в Києві.
  • За життя, з лікарняного ліжка, Гандзюк, опублікувала відеозвернення до української влади та звичайних українців.
  • 5 серпня 2019 року набув чинності вирок 5-м особам, засудженим до позбавлення волі за вчинення нападу на херсонську активістку.
  • Нещодавно в СБУ повідомили, що слідство у справі про вбивство Гандзюк триває у межах п'яти кримінальних проваджень під процесуальним керівництвом Генпрокуратури.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: