Меджліс пропонує пройти мирним "маршем гідності" до Криму

3558 переглядів
П'ятниця, 6 грудня 2019, 15:11

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров анонсував підготовку й проведення мирної ходи з материкової частини України на анексований півострів Крим.

Джерело: "Крим.Реаліі" з прес-конференції Чубарова в Києві

Пряма мова: "Меджліс кримськотатарського народу виступає з публічною ініціативою підготовки до проведення міжнародної ненасильницької мирної акції "Світ – проти насильства й окупації. Марш гідності".

Формою проведення такої акції ми бачимо організацію ходи з материкової частини української держави в іншу частину української держави – на Кримський півострів. Ми йдемо до себе додому".

Деталі: Чубаров зазначив, що після анексії Криму Росія не виконала жодного міжнародного рішення – і така акція "допоможе повернути її в правові рамки".

На його думку, це "допоможе міжнародним організаціям реалізувати рішення, які були прийняті щодо Росії".

Меджліс планує звернутися до низки країн і міжнародних організацій, щоб вони взяли участь у марші.

Чубаров додав, що вже створено штаб, склад якого назвуть після низки консультацій.

Дата акції буде відома пізніше, оскільки підготовка "може зайняти не один і не два місяці".

Читайте також: Як ми втрачали Крим. Свідчення перших осіб України

Передісторія:

  • У лютому 2014 року в Криму з'явилися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради АРК, Раду міністрів АРК, а також сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ.
  • Російська влада спочатку відмовлялися визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
  • 16 березня 2014 року на території Криму й Севастополя росіяни провели незаконний "референдум" про статус півострова, під приводом якого Москва "включила" Крим до складу РФ. 18 березня президент Росії Володимир Путін оголосив про "приєднання" Криму до Росії.
  • Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на "референдумі".
  • Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції.
  • Росія заперечує анексію півострова й називає це "відновленням історичної справедливості".
  • Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року датою початку тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією.powered by lun.ua