США погрожує союзникам через співпрацю із Huawei

П'ятниця, 5 червня 2020, 21:39

США переглянуть обмін розвідувальною інформацією, якою діляться з Канадою та іншими союзниками, якщо ті країни дозволять Huawei розбудовувати у себе інфраструктуру 5G.

Джерело: речниця Державного департаменту США Морган Ортагус, яку цитує CBC News

Пряма мова Ортагус: "Ми в уряді США чітко дали зрозуміти усім нашим друзям та союзникам по всьому світу, що якщо Huawei допустять до системи національної безпеки, ми муситимемо захищати наші відносини в обміні розвідданими.

Ми будемо вимушені провести оцінку того, чи зможемо ми продовжувати обмінюватися розвідданими із країнами, які мають Huawei в своїх найбільш чутливих технологіях, у найбільш чутливих сферах національної безпеки.

Ми вважаємо, що уряд Канади ухвалить рішення, яке буде кращим для нацбезпеки Канади".

Деталі: Федеральний уряд досі не оголосив про своє рішення щодо того, чи дозволять китайському телекомунікаційному гіганту брати участь в будівництві бездротових мереж 5G в Канаді, незважаючи на те, що питання обговорюється більш ніж півтора року.

Нагадаємо:

  • Президент США Дональд Трамп підписав указ, що забороняє американським компаніям використовувати іноземні телекомунікації, які можуть створювати ризик для країни.
  • Компанія Huawei Technologies Co Ltd була внесена список компаній, торгівля з якими забороняється.
  • Американська компанія Google Alphabet Inc частково призупинила співпрацю з Huawei. У зв'язку з цим Huawei не зможе використовувати сервіси та програми Google, в тому числі магазин додатків Google play і електронну пошту Gmail.
  • Крім Google співробітництво з Huawei призупинили ще чотири компанії - це виробники чіпів Intel Corp., Qualcomm Inc., Xilinx Inc. і Broadcom Inc.powered by lun.ua