Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

"Плівки Єрмака": Венедіктову зобов’язали відкрити ще одне провадження

Середа, 8 липня 2020, 15:54
Плівки Єрмака: Венедіктову зобов’язали відкрити ще одне провадження
Фото з Facebook Гео Лероса

Печерський районний суд Києва зобов'язав Офіс генерального прокурора відкрити ще одне кримінальне провадження, пов'язане з так званими "плівками Єрмака".

Джерело: юридична компанія "Міллер", яка захищає нардепа Гео Лероса, який оприлюднив "плівки"

Дослівно: "Печерський суд задовольнив скаргу адвоката Найєма Масі-Мустафи, подану в інтересах Гео Лероса, на бездіяльність уповноважених осіб Офісу генерального прокурора щодо реєстрації провадження".

Деталі: У компанії пояснили, що раніше в інтересах Лероса до ОГП подали заяву про вчинення головою Офісу президента Андрієм Єрмаком кримінального правопорушення – а саме завідомо неправдивого повідомлення про злочин.

Мова йде про звернення Єрмака до СБУ щодо вчинення кримінального правопорушення проти нього та Дениса Єрмака, за яким служба безпеки відкрила провадження за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах).

Однак Офіс генпрокурора не відкрив провадження за зверненням захисника нардепа. Тому Найєм подав скаргу до суду.

Адвокат Лероса вважає, що в діях нардепа, який оприлюднив скандальні "плівки", відсутній склад злочину, який полягає в шахрайстві.

Водночас, на думку Найєма, Андрій Єрмак своїм зверненням міг вчинити злочин, який полягає в завідомо неправдивому повідомленні про вчинення кримінального правопорушення.

Тепер правову оцінку діям глави ОПУ мають дати правоохоронні органи.

Що було раніше: 20 травня президент Володимир Зеленський заявив, що в справі так званих "плівок Єрмака" немає складу злочину, і він знає, хто стоїть за цими записами.

Читайте також"Любі друзі" Зеленського. Перший корупційний скандал Зе!команди

Передісторія:

  • Нардеп від "Слуги народу" Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких чоловік, схожий на брата глави Офісу президента Андрія Єрмака – Дениса Єрмака – проводить переговори про працевлаштування неназваних осіб на певні посади в органах влади. Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура за заявою Лероса розпочала кримінальне провадження.
  • Андрій Єрмак в свою чергу заявив, що на оприлюдненому відео дійсно його брат Денис. У зв'язку з поширенням відео Єрмак мав намір звернутися із заявою до Служби безпеки України та Держбюро розслідувань.
  • Гео Лерос подав до НАБУ звернення з "плівками". У свою чергу ДБР порушило кримінальну справу щодо Лероса. Згодом юридична компанія "Міллер", яка захищає Лероса, повідомила, що після публікації "плівок" правоохоронні органи відкрили вже 5 кримінальних проваджень.  
  • Сам Денис Єрмак заявив, що як громадянин вільний зустрічатися з ким завгодно і обговорювати, що завгодно, і те, що його брат чиновник, не повинне обмежувати його права. 
  • Фігурант плівок з братом голови Офісу президента Андрія Єрмака Дмитро Штанько 16 років пропрацював в органах внутрішніх справ, а інший фігурант Сергій Шумський є гласним позаштатним співробітником оперативного управління СБУ.
  • Штанько також заявив, що загалом від людей, які претендували на якісь посади у державній владі, для Дениса Єрмака зібрали близько 100 тисяч доларів, а Андрію Єрмаку передавали 10 тисяч доларів.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: